Головна Економіка Жовківські підприємці перемогли в обласному конкурсі «Село. Кроки до розвитку»

Жовківські підприємці перемогли в обласному конкурсі «Село. Кроки до розвитку»

838
0

 Успіх однієї людини – успіх усієї громади

 Травневий семінар у Жовкві за участю організаторів конкурсу мікрогрантових проектів, про який охоче розповсюдили інформацію працівники відділу агропромислового розвитку місцевої райдержадміністрації, зацікавив чимало мешканців сільських територій Жовківщини, зокрема представників фермерських господарств, учасників спілок АТО, приватних підприємців і просто мешканців району, які готові були розпочати бізнес у селі.

Тоді усі присутні дізналися про те, що конкурс «Село. Кроки до розвитку»  проводиться за ініціативи ГО «Клуб Ділових Людей Україна» та за фінансування ПрАТ “МХП” і на Львівщині відбувається вперше. До речі, інші області України у цьому проекті задіяні ще з 2016 року  і  на своїх теренах нагородили вже не один десяток переможців у сфері торгівлі, туризму, вирощуванні фруктів, овочів, ягід та горіхів, розведенні бджіл, виробництві козиного і коров’ячого молока тощо. Про їхні історії успіху почули на семінарі і жовківчани, а найініціативніші з них почали рішуче втілювати свої задуми у реальність. Вони добряче попрацювали над написанням бізнес-планів, консультуючись у  експерта з бізнес-планування Петра Яницького та завдячуючи плідній співпраці з  координаторкою проекту Анною Приведою.

Люди розуміли, що основною  умовою для учасників конкурсу є написання бізнес-плану своєї справи. А кожна бізнес-ідея повинна була бути соціально відповідальною, мусила б принести користь сільській громаді, розвивати місцеві території, бути спрямованою на розвиток мікропідприємництва у селах та  ОТГ, вихід бізнесу з тіні, генерацію нових ідей на основі потенціалу краю та з використанням місцевих ресурсів.

Учасники конкурсу з нетерпінням очікували його  завершення. Були  підтримані кращі бізнес-ініціативи громадян, зокрема у розвитку соціально-економічного, культурного та туристичного потенціалу краю і передбачено реалізацію найкращих бізнес-ідей, що містили  насамперед соціальну складову. Тобто людина, яка виступала в якості грантера й хотіла отримати до 50 тисяч гривень на розвиток власної справи, мала б збільшити кількість робочих місць, працевлаштувавши односельців, чи то надавати вироблену продукцію або послуги соціальним чи освітнім закладам. За умовами конкурсу, грантери мають додати до проекту й власні ресурси.

Захист бізнес-ідей підприємливих та ініціативних людей Львівщини, як в інших областях, відбувався перед конкурсною комісією, після чого у процесі обговорення було обрано 16 переможці — по одному зі Стрийщини та Перемишлянщини, по двоє з Городоччини, Буського району і Яворівщини, по четверо — з Дрогобиччини та Жовківщини.

У день гарного християнського свята — Преображення Господнього — в обласному центрі відбулося підведення підсумків  конкурсу «Село. Кроки до розвитку». Переможці з’їхалися, аби отримати сертифікати,  привітати колег, а також послухати Миколу Савуляка, голову ГО «Клуб Ділових Людей Україна», Світлану Мигаль, керівника проекту «Село. Кроки до розвитку», менеджера зі соціальної та корпоративної відповідальності ПрАТ «МХП» та Наталію Мархвіцку, заступника директора з розвитку та соціальних питань ТОВ «Захід-Агро МХП».

Переможцями від Жовківщини стали Іванна Муравська («Магазин промислових товарів», с.Туринка), Іванна Паска («Прянички від Іваночки», с. В’язова)», Олег Бейзик  «СОК Кам’янка Лісова» («Чисте зерно — заможне село», с. Бишків, на світлині внизу) та Богдан Зелений  («Створення та налагодження роботи молочарського кооперативу жителів сіл Туринки та Деревні», с. Деревня).

Нам пощастило привітати земляків, яких переповнювали емоції. Іванна Паска: «Щаслива, що моє недавнє хобі переросло у перемогу в  конкурсі для сільського населення «Село. Кроки до розвитку», бо це дасть мені можливість розвивати власну справу, разом з чоловіком та синочками (у мене їх троє) заробляти гроші та надихати інших людей. Моя міцна сім’я — це мої помічники. І хоч хлопчики ще малі, завзято беруться допомагати нам із чоловіком — пекти імбирні пряники та розмальовувати їх.

Я влаштовую майстер-класи з випічки у школах, готую пряники охочим до різних святкувань. Важливо, що я це можу робити вдома, одночасно доглядаючи за дітьми. Мрію придбати професійну електродуховку та кондитерську вітрину, винайняти приміщення та залучити до праці односельчан.

Дуже вдячна творцям такого конкурсу, перемога в якому допоможе мені втілити мою мрію, а її результат буде потрібен людям».

Зоряна Микитюк,

Надія Байбула

МХП — українська компанія, в основі діяльності якої лежить унікальна модель вертикальної інтеграції. Вона є лідером агроринку в сегменті птахівництва з високою впізнаваністю брендів своїх продуктів.

Підприємства холдингу побудовані й обладнані за міжнародними стандартами із застосуванням новітніх технологій утилізації відходів виробництва і перетворення їх в «зелену» енергію.

Основа успіху компанії — це відповідальне ведення бізнесу з дотриманням принципів сталого розвитку:

  • використання інноваційних технологій для збереження довкілля;
  • ефективне управління для забезпечення оптимального використання природних ре-сурсів та технічних засобів;
  • інвестиції в розвиток громад та інфраструктури регіонів;
  • турбота про добробут тварин та використання інноваційних методів їх утримання і догляду за ними;
  • турбота про працівників, їх здоров’я, добробут та забезпечення комфортних й безпечних умов роботи тощо.