Головна Економіка Жовківський парк отримає нове обличчя

Жовківський парк отримає нове обличчя

622
0

Співфінансування з обласного бюджету (екологічні кошти) нарешті дозволило Жовкві розпочати реконструкцію міського парку.

Нагадаємо, наприкінці травня 2011 року сесією міської ради прийнято рішення про визнання міського парку у Жовкві пам’яткою садово-паркового мистецтва «Замковий парк XVII ст. у м. Жовкві». Таке рішення ухвалено за ініціативи Держуправління охорони навколишнього природного середовища у Львівській області.

Парк є одним з небагатьох в Україні прикладів садово-паркового мистецтва XVII ст., завдяки чому викликає значне наукове зацікавлення. Він розміщений у центральній частині міста, на території і в охоронній зоні Державного історико-архітектурного заповідника «Жовква» та композиційно поєднаний з Жовківським замком — пам’яткою архітектури національного значення, ренесансним комплексом міста.

Сьогодні парк перебуває у занепаді. Тут збереглось до 70 видів рослин. Частину парку працівники місцевого відділу поліції використовують як стоянку для своїх авто. Вкрай забруднене і заросле русло річки Свині, що протікає через парк. Старі дерева часто стають жертвами негоди.

Ще 2011 року, коли парк виз-нали пам’яткою садово-паркового мистецтва, обіцяли відтворити тут історичні елементи і видову повноту, зокрема прикрасити парк близько 400 видами дерев. Другий шанс з’явився торік, однак місцева влада не змогла скористатися виділеними коштами…

До речі, будь-які роботи, що мали би проводитися в парку, повинні бути погоджені у Міністерстві культури. Про свою поїздку туди нам розповів міський голова Петро Вихопень.

“Ще минулоріч міська рада не могла знайти спільної мови із місцевим заповідником з приводу законності зрізування старих дерев. На щастя, усі бюрократичні перешкоди усунено. Адже Жовківська міська рада зверталася у департамент охорони навколишнього природного середовища і отримала дозвіл на зрізування старих, непридатних акацій. Тож не виникло непорозумінь із виконавцем робіт — ТзОВ «Група Компаній Енергомонтаж», що виграв тендер на реконструкцію парку.

У новий парк вхід буде влаштовано дещо по-іншому — із вулиці Степана Бандери. Призамковою територією опікуватиметься Державний історико-архітектурний заповідник м. Жовкви, за Звіринецькою брамою розширюватиметься майданчик під автостоянку для туристичного транспорту.

З території парку заберуть так звану стоянку для автомобілів працівників поліції. Відразу при вході у парк буде влаштована велика клумба, пішохідні доріжки, вимощені бруківкою, які вестимуть до ще однієї, облаштованої біля річки. У проекті, виготовленому Тарасом Півторацьким, — все продумано та вирахувано — навколо клумб облаштують лавки з хорошим освітленням.

Проектом передбачено впорядкування призамкової території, тобто до річки. До відома жовківчан, частину парку, що позаду замку, де колись був спортивний майданчик Жовківської ЗОШ № 3, заповідник у майбутньому планує облаштувати під колишній оборонний бастіон.

Міський парк від входу до річки обрамлюватиме кована огорожа, біля лавок у зонах відпочинку передбачені нові зелені насадження. Можливо, це озеленення здійснюватимуть уже навесні, та новий парк постане у всій своїй красі ще восени.”

Надія Байбула

Зоряна Микитюк.