Головна Проблема Зайві товари у чеку, протерміновані продукти… у супермаркетах Львівщини

Зайві товари у чеку, протерміновані продукти… у супермаркетах Львівщини

1239
0

Певно, кожен із нас щонайменше раз на тиждень заходить до супермаркету щось придбати. І можна зауважити, що сума у чеку дедалі збільшується, однак не завжди скажеш, що у всьому винна криза. Неодноразово покупці скаржилися, що у великих магазинах їх обраховують, обважують…

У супермаркетах люди закуповують продукти на кілька днів, ба навіть на цілий місяць, однак перевірити «метровий» чек, чи відповідає він вмісту великого візка, інколи бракує часу або фізично важко.

От і я потрапила у таку ж ситуацію. Звична картина: кінець місяця, в холодильну майже порожньо, запаси круп та макаронних виробів також вичерпалися. Завітавши до супермаркету, набрала усього достатньо, і навіть більше. На касі дівчина пробила увесь товар. Спакувала усе куплене, взяла чек і пішла. Лише вдома прийшла думка перевірити чек, чи все «так». А виявилося, що касирка до всього мною придбаного додала ще один зайвий товар, а окрім того, замість однієї банки аджики (37 гривень) пробила дві. А відразу й не помітиш суми помноженої на два. Це прикра помилка чи звичне обдурювання? Тепер вже не дізнаєшся, бо не перевірила чеку біля каси, тому й довести нічого неможливо.

Є й ще один хитрий крок із боку працівників супермаркету. Відомо, що кожний товар рано чи пізно псується, тому виробники друкують на етикетці або тарі термін придатності свого продукту. Однак не кожний магазин встигає продати все до закінчення цього терміну. Відповідно, такий товар продавець зобов’язаний зняти з прилавка і утилізувати. Наші ж торговці йдуть іншим шляхом. Вони виготовляють нові етикетки, на яких вказана зовсім інша дата виготовлення.

Споживачі неодноразово зауважували, що новий стікер наносять просто на стікер виробника (інколи можна побачити кілька), який неможливо відклеїти. Якщо придивитися, то можна розпізнати підробку. У такому разі негайно слід звертатися до адміністратора магазину із вимогою замінити товари або повернути гроші.

Таких випадків у різних супермаркетах вистачає, однак, аби не потрапити у такі пастки, слід бути уважними: перевіряти термін зберігання продуктів, не соромитися ще раз зважити товар на контрольних вагах, не купувати привабливих на вигляд готових страв, не знаючи, як, хто і з яких продуктів їх готував. А головне — це касовий чек, який завжди допоможе відстояти свої права. Тому перевіряйте його біля каси.

 Яніна Тарасів.