Головна Свято Хай цвіте калина, хай сміються діти

Хай цвіте калина, хай сміються діти

364
0

Спекотної недільної днини, коли сади наповнились ароматом яблук, а поля — запахом хліба, мешканці Кам’яної Гори відзначали Свято села. Кам’яногірці дуже люблять своє село, де народилися і живуть, завзято працюють і турбуються про свої сім’ї, тому залюбки і дружно зібралися на уродини малої батьківщини.

Як годиться за християнським звичаєм, добру справу розпочали зі спільної молитви у каплиці Всіх Святих. Настоятель о. Ярослав Кунинець відправив Молебень до Пресвятої Богородиці. Опісля занесених благальних молитов за мир і спокій, добрі вчинки, Божу ласку всі вирушили у центр села, де уже все було приготовлене до урочистості.

Мешканці Кам’яної Гори  вирізняються своєю щирістю і добротою, особливою гостинністю. Тому у це віддалене село завжди приємно завітати, бо від зичливості людей і позитивної атмосфери почерпнеш натхнення і гарний настрій. Місцеві господарі вміють завзято працювати, збирати хороший врожай, усьому давати лад і цікаво відпочивати. А ще кам’яногірці — дружні і відповідальні. Бо ставлять мету і досягають результату, який видно у соціальній сфері села.

Під мелодію загальновідомої пісні Тараса Петриненка «Україно» ведучі оголошують про відкриття свята. Звучить Державний Гімн України. Урочисто, під мелодію козацького маршу отаман Жовківського районного товариства Українського реєстрового козацтва Олександр Вербило разом із хлопцями-козачатами Кам’яної Гори виносить прапор районного товариства УРК. До речі, у Кам’яній Горі ще п’ять років тому у місцевій каплиці прийняли присягу 15 козаків і 14 берегинь. У школі діє козацька республіка, особлива увага приділяється національно-патріотичному вихованню.

Із вітальними словами до кам’яногірців звернувся священик о. Ярослав. Духовний наставник закликав берегти і плекати свої українські християнські традиції, витоки яких сягають давніх  часів Київської Русі, хрещення України рівноапостольним князем Володимиром Великим, жити у дусі любові і єдності.

Голова Жовківської райдержадміністрації Надія Щур у вітальному виступі відзначила єдність і дружність кам’яногірської громади, наполегливість її очільниці Ганни Надяк, попередниці Надії Зінчук, активність депутатів. Щирі зичення зі Святом села адресували місцевим мешканцям Петро Домінік — голова Магерівської ОТГ, Петро Хлищ — голова старійшин товариства УРК, Андрій Костишин — начальник штабу обласного товариства УРК.

В. о. старости с. Кам’яної Гори Ганна Надяк тепло подякувала усім мешканцям за працю, старання, її подячні слова линули усім, хто долучився до організації свята, наведення благоустрою, пісенних репетицій. Незважаючи на гарячу літню пору збирання врожаю, люди відгукнулися на просьби, з розумінням ішли назустріч. Адже гарному святкуванню передувало чимало підготовчих клопотів. Г. Надяк і П. Домінік вручили подяки батькам за гідне і патріотичне виховання синів, які захищали нас у зоні АТО або нині несуть службу у лавах Збройних Сил України.

Концертна програма була наповнена тематичними українськими піснями у виконанні колективів художньої самодіяльності школи, Народного дому, окремих солістів, гостей із Зубейківського Народного дому. Вихованці спортивного клубу «Аскет» на чолі з керівником Богданом Голубом  продемонстрували спортивні навики з кіокушинкай карате. Козаки Жовківського районного товариства УРК частували смачним козацьким кулішем, приготовленим на вогні у великому казані. Запам’ятаються місцевим і показові виступи авіамодельного гуртка під керівництвом Андрія Умрихіна.

Уляна ЛАЩІВСЬКА.