Головна Економіка Змінимо країну разом: Львівщина та Луганщина розпочинають масштабну співпрацю

Змінимо країну разом: Львівщина та Луганщина розпочинають масштабну співпрацю

363
0

На Львівщині офіційно стартували чотири великих конкурси, які адмініструватиме Асоціація «Єврорегіон Карпати – Україна». Йдеться про конкурс освітніх, культурних обмінів між закладами Львівської та Луганської областей, конкурс обмінів між засобами масової інформації Сходу та Заходу, а також конкурс ініціатив місцевих карпатських громад.

Конкурс культурних обмінів між закладами Львівської та Луганської областей передовсім покликаний об’єднати та краще пізнати культуру заходу та сходу України. Минулорічний досвід дав свої результати. Завдяки програмі «Український Донбас» вдалося реалізувати 21 проект. Заявки на конкурс можуть подавати музеї, театри, філармонії, концертні організації, мистецькі колективи, Народні доми, заповідники, культурно-просвітницькі центри, початкові спеціалізовані мистецькі навчальні заклади та мистецькі студії, структурні підрозділи з питань культури райдержадміністрацій та міст обласного значення, а також громадські організації, що діють у галузі культури у співпраці з аналогічними установами, закладами та організаціями Луганської області.

Конкурс освітніх обмінів. Перші обміни між освітянами відбулись у 2016 році. За цей період обміни набули зовсім іншого характеру: це і особисті контакти, і набутий педагогічний досвід, запозичені освітні методики. Цього року участь у конкурсі можуть брати не лише школи, але і відділи освіти, громадські організації, педагоги тощо. Від учасників конкурсу потрібно знайти партнера на Луганщині і представити цікаву ініціативу. Своєю чергою всебічну підтримку забезпечить департамент освіти і науки Львівської ОДА.
Серед передбачених заходів – візити педагогічних працівників, обміни між учнями закладів освіти, спільні національно-патріотичні проекти, проведення тренінгів, зустрічі молоді, промоційні проекти.

Конкурс обмінів між засобами масової інформації. У межах обміну передбачено створення спільних медійних продуктів, навчання регіональних журналістів, організація освітніх прес-турів для регіональних медіа, громадських журналістів та блогерів, підтримка конструктивного діалогу щодо міжрегіональної співпраці через залучення до теле- і радіо програм представників місцевої влади, незалежних експертів та журналістів.
Участь у конкурсі можуть взяти ЗМІ, медіа-організації, органи місцевого самоврядування, органи виконавчої влади, недержавні організації, які працюють над проектами, пов’язаними з медіа. Обов’язковою умовою участі є співпраця з аналогічними установами, закладами та організаціями Луганської області.

Проектні заявки на конкурси слід подати до 15 травня в профільні департаменти облдержадміністрації. «Ці проекти є уніфікованими з Луганською військово-цивільною адміністрацією. З луганського боку – такі самі умови, такий самий конкурс і такий самий дедлайн прийому заявок, —зазначає голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин. — Також оголошено конкурси і по карпатській проблематиці, до якої залучаємо чотири карпатські області: Львівську, Закарпатську, Івано-Франківську та  Чернівецьку області. Словом, ми робимо єдину проектну карпатську мережу».

Довідково: проектні пропозиції просимо надсилати на скриньку eku@ukr.net з поміткою “Конкурс освітніх обмінів”, “Конкурс культурних обмінів” або “Конкурс медіа обмінів”

Прес-служба Львівської ОДА.