Головна АТО Дух патріотизму об’єднав українців

Дух патріотизму об’єднав українців

259
0

У календарі серпня 2016 є день, що передує Дню Незалежності України та має не менш важливе значення для кожного свідомого українця. Цього дня наша країна майорить синьо-жовтими кольорами. Саме 23 серпня Україна святкує День Державного Прапора.
Нагадаємо, що Державний Прапор України — стяг із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього і жовтого кольорів із співвідношенням ширини прапора до його довжини 2:3. Це символ державної єдності, честі та гідності, традицій державотворення. Під ним ми йшли до проголошення самостійної України, до перемоги.

Як і вся Україна, Жовківщина також відзначила це свято. Синьо-жовтими знаменами замайоріли усі населені пукти району. Варто зазначити, відчувався підвищений патріотизм, практично усі одягли вишиванки.

Кожне місто святкує по-своєму. У нас же святкування розпочали урочистою ходою на чолі з священнослужителями, керівництвом району, депутатами, мешканцями та гостями від районного Народного дому до площі Вічевої. Гарна традиція – діти в українських строях несуть знамена України, Жовківського району та м. Жовкви.

Традиційно, у центрі Жовкви священики освятили прапори. І ось, направду, зворушливий момент. Почесне право підняти знамена надали голові Жовківської райдержадміністрації Надії Щур, голові районної ради Роману Горбаню, міському голові нашого міста Петру Вихопню разом із батьком Анатолія Жаловаги (герой, учасник Майдану) Григорієм Жаловагою, Вірою Збишко, дружиною покійного офіцера Володимира Збишка, який героїчно загинув у зоні АТО, та безпосередньо із учасником АТО Андрієм Ріпаком. Замайоріли на площі Вічевій у центрі міста символи України, Жовківщини та Жовкви.

Уляна ЛАЩІВСЬКА,
Зоряна МИКИТЮК.