Головна АТО Заощаджуймо ресурси!

Заощаджуймо ресурси!

268
0

Енерговитрати України вп’ятеро більші, ніж у Великої Британії, учетверо, ніж в Туреччини, утричі, як у сусідній Польщі. Наша держава споживає газу більше, ніж Польща, Бельгія, Чехія, Швеція, Норвегія, Латвія та Естонія разом узяті. Чорна діра несамовитого й більш ніде небаченого у світі!!!

Саме тому сьогодні українці беруть позички в банках на енергоощадні заходи. Держава, звичайно, цьому сприяє, компенсовуючи частково тіло кредиту (це відбувається в рамках реалізації урядової програми енергозбереження).

Усі ми знаємо, що тарифи на комунальні послуги значно зросли, й тому розуміємо, що потрібно діяти рішуче. Сьогодні кожен українець має можливість взяти енергоощадний кредит, подбати про заощадження своїх коштів. Завдяки енергоощадним заходам можна скоротити витрати на тепло вполовину, а то й більше.

Пільгові кредити на це пропонує «Ощадбанк». Надають їх уже від жовтня минулого року. Його можна взяти на термін до 36 місяців. Обов’язковий внесок клієнта – 10 % вартості товару. Мінімальна сума кредиту – 1 тис. грн, максимальна – 30 тис. грн. Відтоді позички на енергоощадні заходи в «Ощадбанку» вже взяло чимало жителів Львівської області. Відповідно до програми енергозбереження, держава має відшкодувати позичальнику частину суми кредиту, яка може становити до 20 % тіла кредиту, однак не більше ніж 5 тис. грн. За позичені кошти український нарід може придбати котли, що працюють на будь-яких видах палива і енергії, окрім природного газу, встановити лічильники, утеплити свої домівки тощо.

Складніша ситуація із ОСББ і ЖБК. Хоча в цьому випадку держава відшкодовує їм 40 % тіла кредиту. І умови справді вигідні. Ураховуючи компенсацію від держави та зменшення плати за тепло завдяки заходам із енергозбереження, щомісячний платіж не ляже додатковим тягарем на сімейні бюджети.

«Це має стратегічне значення для всієї України, адже ми, українці, зможемо уникнути газової залежності від Росії», — у розмові ділиться думками Ростислав Гапон, директор ТЦ «Росана». У Жовкві мешканці району саме у цьому торговому центрі також можуть придбати у кредит на пільгових умовах усе необхідне обладнання (твердопаливні котли, радіатори, вікна із енергоощадним склом тощо), аби хоч трохи здешевити витрати на комунальні послуги та й краще обігріти свої оселі. Зазвичай, жовківчани беруть на виплату у магазині твердопаливні котли, які являють собою екологічне і безпечне рішення для опалення приватного будинку, дачі, магазину, офісу або будь-якого іншого приміщення, електричні водонагрівачі. Ростислав Володимирович зауважив, що наразі не було жодної відмови у наданні пільгового кредиту.

Отож, аби взяти у кредит необхідне обладнання, слід, насамперед, обрати товар у магазині, отримавши рахунок-фактуру й надати його до установи банку разом з усіма необхідними документами. Надалі банк ухвалює рішення щодо його надання. Наступним кроком буде сплата позичальником продавцю обов’язкового початкового внеску у розмірі від 10% від вартості котла із наданням банку підтверджувальних документів. Після укладення кредитного договору з фізичною особою банк надає позичальнику кредит через перерахування кредитних коштів на рахунок продавця, а позичальник надає до банку документ, що підтверджує отримання ним котла від продавця. Й нарешті державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України перераховує банку кошти для відшкодування кожному позичальнику до 20 % тіла кредиту (не більше 5 тис. грн.). Ці кошти перераховують на поточний рахунок позичальника, відкритий в Ощадбанку.

Однак, все-таки не кожен українець спроможний скористатися таким кредитом, адже навіть вітчизняні котли можуть дозволити собі громадяни із доходом, вищим за середній, а таких в Україні дуже мало.

Пан Володимир, м. Жовква

— Сучасний енергоощадний котел та інше обладнання середньостатистичному споживачу не по кишені. Я скористався таким кредитом. Але переобладнання системи опалення у приватному будинку може коштувати набагато дорожче, ніж 30 тис. грн. Та навіть, якщо вкластися у цей ліміт, віддавати кредит буде нелегко – для цього треба мати чималий й до того ж стабільний дохід. За сьогоднішньої економічної кризи таку розкіш собі дозволить не кожний.

Яніна ТАРАСІВ.