Головна АТО Не словом, а ділом

Не словом, а ділом

294
0

Така вже ментальність української жінки – повсякчас зігрівати материнським теплом. І не лише вдома. Тим, хто на справжній війні на Сході, хто щоденно ризикує власним життям задля безпеки мільйонів життів співгромадян, хто не вчасно їсть та не завше має змогу зігрітися – для них бажають зробити приємне і жовківчанки.

Так як і у інших містах України, у Жовкві небайдужі та працьовиті господині сушать овочі та готують набори борщів і супів для відправки у зону АТО. Уже другий рік поспіль, підтримавши ідею багатодітної мами Надії Шарко, директора туристичної агенції «Жовква — ТУР», Марта Єленчук, співзасновниця громадської організації «Піклуюсь», Мар’яна Зазулькевич, Василина Звір (с.Стара Скварява), Олександра Шарко, Наталя Яремко, Ірина Самуляк, Любов Слесарчук вносять свою лепту у цю добру справу (хтось  помагає фінансово, хтось збирає та підвозить овочі, спеції, томатну пасту). Жінки сушать овочі електросушарками. Це нелегка та довготривала процедура. Адже спочатку все треба помити, почистити, дрібно порізати, дещо, наприклад картоплю, навіть підварити, а тоді все на декілька годин  –  до сушарки. Згодом висушені овочі та спеції треба ретельно розфасувати та запакувати у спеціальні пакети.

Уже на Схід від жовківських господинь поїхало десь 300 сухих наборів борщу, супів огіркового та з макаронами. З одного пакету можна зварити першу страву ємнісю 5л, якою можна нагодувати десять чоловік. Хлопцям на передовій достатньо буде проварити сушені овочі 20-30 хвилин ( за бажанням – можна додати «тушонку») – і смачна домашня страва готова.

Передачі активістки передають у зону АТО для батальйону «Луганськ – 1»  через воїна, «кіборга», а зараз активного волонтера Світозара Зівера, члена ГО «Піклуюсь». Минулого року жінки робили сухі страви для бійців 80-ї бригади. А ще готували вітамінну суміш з імбиру, меду та лимонів (останніх майже 100 кг передали наші заробітчанки з Італії).

Словом, розпочата добра й дуже потрібна справа чекає на усіх небайдужих й охочих допомогти. Можна збирати й доставляти овочі, хтось може сушити вдома (у жінок є навіть дві вільні сушарки, одну з них — купив благодійник). Усім, хто зацікавився цією інформацією, можна звертатися до Надії Шарко (м. Жовква, вул.Б. Хмельницького, 8, побуткомбінат, 3-й поверх, 33-тя кімната).

Надія Байбула.