Головна АТО Під час військово-патріотичної гри «Джура – Прикордонник» дітям показали роботу прикордонників

Під час військово-патріотичної гри «Джура – Прикордонник» дітям показали роботу прикордонників

370
0

15 серпня відбулися практичні заняття в межах проведення Всеукраїнської військово-патріотичної гри «Джура – Прикордонник».

Підлітків, які беруть участь у вишколі, ознайомили із усіма нюансами роботи митниці та прикордонної служби, продемонстрували, як відбувається огляд автомобілів та як працюють із біометричними паспортами.

«Цього року завдяки співпраці Державної прикордонної служби, Львівської облдержадміністрації та Міністерства молоді і спорту, вишкіл відбувається на базі кінологічного центру. Участь у ньому беруть діти з усіх прикордонних областей, зокрема, значна частина з лінії розмежування. Перебуваючи уже п’ятий рік у стані неоголошеної війни, патріотичне виховання молоді набуло найбільш гострої потреби. Підлітки проходять усі етапи вишколу. Це фізичний вишкіл, основи домедичної підготовки, освоюють роботу пунктів пропуску, операції з контролю за переміщенням громадян, тобто ознайомлюються з усім тим, що прикордонники роблять щодня. Можливо, саме зараз закладається чиясь мрія стати захисником кордону, зрештою, це спосіб виховати справжніх патріотів, справжніх оборонців своєї землі», – зазначив державний секретар Міністерства молоді та спорту Олег Німчинов.

Заняття відбулись на базі відділу прикордонної служби “Рава – Руська” Львівського прикордонного загону Західного регіонального управління Державної прикордонної служби.

«Захід відбувається вдруге, торік було 300 осіб, цього року їх значно більше. Перш за все, діти під час вишколу побачили службу прикордонників зсередини. Ми зацікавлені у таких заходах, адже діти отримують знання, навики та починають розуміти, в якому напрямку їм рухатись далі. Програма сформована таким чином, аби охопити всі напрями роботи прикордонної служби. Цього року Україна відзначатиме сторіччя від дня створення української кордонної охорони, тож історична складова у навчаннях теж присутня», – розповів начальник відділу національно-патріотичного виховання адміністрації Державної прикордонної служби України полковник Юрій Шидлюх.

У військово-патріотичному проекті бере участь 430 учасників з 52 прикордонних районів 18 областей України.

Довідково:

Всеукраїнський вишкіл «Джура – прикордонник» присвячений до 100-річчя відродження української державності та 100-річчя утворення Окремого корпусу кордонної охорони Української народної республіки. Всеукраїнський вишкіл проводиться за участі Міністерства молоді та спорту, Державної прикордонної служби України, Львівської обласної державної адміністрації, громадських активістів, дитячих та молодіжних організації. Проведення вишколу сприятиме активному залученню молоді до національно-патріотичного виховання, формуванні високих моральних цінностей на прикладі кращих бойових традицій охоронців кордону Української держави. Протягом десяти днів з юними вихованцями будуть проведені навчальні стрільби, практичні заняття з тактичної медицини, показові виступи кінологів зі службовими собаками, відвідування відділу прикордонної служби «Рава-Руська» та музею навчального центру, демонстрація техніки та озброєння, що перебуває на озброєнні Державної прикордонної служби України.