Головна АТО Управління соціального захисту населення Жовківської РДА допомагає учасникам АТО

Управління соціального захисту населення Жовківської РДА допомагає учасникам АТО

1344
0

Соціальний захист охоплює майже всі сфери нашого суспільного життя. І саме через професійні та людські якості її працівників громадяни оцінюють авторитет влади, рівень турботи держави про людину. Вони допомагають працевлаштуватися, отримати матеріальну допомогу в особливі моменти життя, відчути родинний затишок і турботу, надійне плече, а головне  — усвідомити, що до долі кожної людини є відповідальне та дбайливе ставлення.

Щороку  зростає значимість цих працівників, адже їх турботу відчувають широкі верстви населення. Вони щоденно піклуються про соціальні проблеми дітей-сиріт, інвалідів, безробітних, ветеранів, підтримують малозабезпечені та багатодітні сім’ї, допомагають їм здолати життєві труднощі, повірити в себе і свої можливості. Важливо сказати, що їхня праця — скромна і не завжди помітна. Кожен пра-цівник робить вагомий внесок у розбудову демократичного, громадянського суспільства.

На Жовківщині функціонують установи, які саме здійснюють функції соціального захисту жителів району.  Це  управління праці та соціального захисту населення РДА, управління Пенсійного фонду України, районний центр зайнятості, Фонд соціального страхування від нещасних випадків, Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності тощо. В цих службах працюють люди, які щоденно обслуговують та надають різноманітні соціальні послуги жителям району.

Напередодні професійного свята ми попросили керівника управління  соціального захисту населення Жовківської райдержадміністрації Ігоря Гуменюка розповісти про діяльність установи, нововведення у наданні соціальних допомог та  проведену клопітку роботу за цей рік.

— Управління соціального захисту населення Жовківської РДА — це установа, до якої найчастіше звертаються люди, щоб вирішити свої життєво важливі проблеми, зокрема пенсіонери, люди з обмеженими можливостями, сироти, безробітні, самотні громадяни тощо. І наскільки сумлінно виконують службові й посадові обов’язки працівники нашої державної структури, залежить не лише добробут, але й здоров’я громадян, причому різних вікових груп, починаючи від новонароджених — до пенсіонерів.

Якщо конкретніше, то станом на 30.10.2017 на обліку в УСЗН Жовківської РДА перебуває 630 демобілізованих учасників АТО. На виконання розпоряджень голови Львівської обласної державної адміністрації № 92/0/5-16 та № 93/0/5-16 від 23 лютого 2016 р. та реалізацію Комплексної програми соціальної підтримки у Львівській області учасників АТО та їхніх родин, а також героїв Небесної Сотні на 2016-2019 роки УСЗН Жовківської РДА забезпечено прийом документів для одержання одноразових допомог.

Розмір допомоги для демобілізованих воїнів, які захищали суверенітет та територіальну цілісність України, що повертаються із зони АТО і звільненим особам, безпосе-реднім учасникам АТО, як зазначено вище, становить 3,0 тис. гри-
вень. Зазначену суму коштів отримали  всі демобілізовані учасники АТО.

Упродовж періоду від 1 січня 2017 року й до сьогодні, відповідно до розпоряджень голови Львівської обласної держадміністрації, Львівської обласної ради, Жовківської райдержадміністрації та Жовківської районної ради, 246 учасникам антитерористичної операції та їхнім родинам надано одноразові матеріальні допомоги на загальну суму 139,12 тис. гривень.

Окрім того, скеровано  на професійно-трудову реабілітацію, зокрема курси водіїв в автошколу, 28 учасників бойових дій АТО (на виконання Указу Президента України від 18.03.2015 р., № 150/2015 «Про додаткові заходи щодо соціального захисту учасників антитерори-стичної операції» та розпорядже-ння Кабінету Міністрів України від 31.03.2015 р. № 359-р «Про затвердження плану заходів щодо медичної, психологічної, професійної реабілітації та соціальної адаптації учасників антитерористичної операції»).

Важливо, що 27 атовцям надали путівки для проходження санаторно-курортного лікування в санаторіях України.

Впродовж звітного періоду оздоровлено 92 дітей учасників АТО за кошти обласного та державного бюджетів. За спонсорські гроші 4 дітей учасників АТО відпочивали в Республіці Білорусь, та 2 дітей загиблого учасника АТО Голодовського Романа оздоровилися в Болгарії.

За сприяння районного центру зайнятості 27 учасників АТО працевлаштовано, з яких 5 — на військову службу за контрактом.

Соціальні служби району здійснюють комунікацію та відвідування учасників АТО з метою сприяння їм у вирішенні проблемних питань.

Управління соціального захисту населення Жовківської РДА дбає про людей з інвалідністю. Зокрема 35 таких осіб  скеровано на санаторно-курортне лікування.

На обліку в управлінні соціального захисту, відповідно до РЕЄС-ТРУ-Н, сформовано 19 574 електронні картки пільговиків (ЕКП), які перебувають в актуальному стані у розрізі, відповідно до Законів України, і фінансуються за рахунок коштів державної субвенції, а саме:

  • “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”— 3510 ЕКП зокрема учасників бо-йових дій, які брали безпосередню участь в АТО, — 948 осіб;
  • “Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні” – 12667 ЕКП;
  • “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” – 203 ЕКП;
  • “Про реабілітацію жертв полі-тичних репресій в Україні” – 12 ЕКП”;
  • “Про статус ветеранів військової служби і ветеранів органів внутрішніх справ та їх соціальний захист” – 311 ЕКП;
  • “Про соціальний захист дітей війни” — 7444 ЕКП;
  • “Про освіту” — 326 ЕКП;
  • “Основи законодавства України про культуру” — 20 ЕКП;
  • “Основи законодавства України про охорону здоров’я” — 83 ЕКП;
  • “Про охорону дитинства” — 2718, зокрема дітей із багатодітних сімей — 948 осіб.

Станом на 01.10.2017 року призначено пільг на: ЖКП на суму 7949,79 тис. грн.; тверде паливо та скраплений газ на суму 2219, 2 тис. грн.

На сьогодні в управлінні соціального захисту населення на обліку перебуває:

— 11 379 одержувачів державних соціальних допомог та компенсацій, яким проведено виплати  соціальних допомог та компенсацій на суму 159554,6 тис. грн.;

— 11 627 одержувачів житлових субсидій на житлово-комунальні послуги та 2371 одержувач житлових субсидій на тверде побутове паливо.

За 2017 рік відбулося 10 засідань комісії Жовківської РДА з питань виняткового надання субсидій та пільг на житлово-комунальні послуги, придбання твердого палива і скрапленого газу для побутових потреб, призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям (розглянуто 2548 заяв).

 Напередодні Дня працівників соціальної сфери вітаю колектив управління соцзахисту населення Жовківської РДА, а також наших колег, зайнятих у соціальній сфері, з професійним святом. Бажаю успіхів і натхнення у Вашій відповідальній та благородній справі. Хай найвищою нагородою для Вас завжди буде людська шана і подяка.

Яніна ТАРАСІВ.