Головна АТО Схід – Захід: місток дружби та співпраці

Схід – Захід: місток дружби та співпраці

247
0

Галичани завше виділялися своєю гостинністю та доброзичливістю. Повноцінно відчути ці привілеї мали нагоду ті, хто приїжджав сюди, хто побував на нашій благодатній землі. Щоб потім, набравшись незабутніх вражень, перенести їх до себе. Та зберегти як взірець кращих стосунків між людьми.

Утім нам, землякам Євгена Коновальця, притаманні й інші позитивні принципи громадянського суспільства. Патріотична основа, підкріплена українською ідеєю, завше надихала на добрі помисли та добротні звершення. Надто у плані доброчинності.

Жовківчанський прояв гідний захоплення та наслідування. Варто було Асоціації місцевих рад «Ради Львівщини» кинути клич, а жовківській Асоціації попрохати на черговому засіданні про збір допомоги учасникам, що перебувають у зоні АТО, щоб вони набули вагомого масштабу та оперативного виконання.

До благодійної акції, виголошеної головою Жовківської районної ради Романом Горбанем, долучилися більшість громад території, взявшись до збору продуктів, товарів першої необхідності, засобів гігієни тощо. Організували в триденний термін та й безпосередньо взяли участь у зборі та доставці головно війти  місцевих рад. Надзвичайно активну позицію проявили громади Забірської, Підліссянської, Добросинської, Деревнянської, Кулявської, Гійченської, Надичівської, Зашківської, Волицької, Туринківської, Купичвільської, Малехівської та інших рад Жовківщини. Подальшою відправкою керував виконавчий директор Асоціації місцевих рад району Олег Бейзик. Коли вантаж був доставлений до Львова, йому було чим пишатися. Бо левова частка загального добродійного збору належала Жовківському району.

Основна ж місія випала на долю голови районної ради Романа Горбаня. Упродовж п’яти днів він разом із головою Василем Лозинським  та членами АМР «Ради Львівщини», головою обласної ради Олександром Ганущиним і волонтерами побував на Луганщині, де відвідав два райони області.

Делегацію із Львівщини чекали цікаві, захопливі зустрічі та яскраві враження. Під час прийому в Луганській військово-цивільній адміністрації було обговорено напрямки співпраці в умовах військових дій. У день визволення від сепаратистів Сєвєродонецька місцевому інтернату львів’яни подарували спортивний дитячий майданчик. Запам’яталася очільнику Жовківської районної ради і зустріч у смт. Білокуракіному, де була підписана угода про партнерські стосунки та співпрацю між Білокуракінською РДА Луганської області та Жовківською районною радою Львівщини. Хліб-сіль на вишитому рушникові підтвердив щирість та доброзичливість українців Сходу. Натомість гості запросили на літні вакації до себе місцевих школярів, аби ті пересвідчились у єдності та неподіль-ності Украни. Вони приїдуть до нас 4 серпня на 10 днів.

Звісно, побував Роман Горбань і на лінії розмежування, де на одному із блок-постів зустрівся із бійцями 80-ї бригади, для яких, спільно із головою райради Бродівщини, було доставлено продукти та речі першої необхідності.

Перебування на сході нашої держави ще раз довело, що подібні акції дуже важливі, як і потреба допомоги. Жовківчанський внесок – теж часточка спільної перемоги над ворогом, зокрема у війні ідеологічній. Відтак восени планується чергова поїздка на Луганщину. З добрими, благодійними намірами.   

А голова, повернувшись, розпорядився відзначити всіх, хто відгукнувся на благодійний заклик. Від Асоціації місцевих рад Жовківського району, за підписом голови Асоціації та виконавчого директора, подяки отримали і голови місцевих рад, і громади. Окремо слова подяки вірянам-благодійникам виголосили  настоятелі храмів району.

Ярослав ГЛУТКОВСЬКИЙ.