Щорічно, у другу неділю серпня, в нашій країні ми відзначаємо День будівельника. День народження свята припадає на 1956 рік. Професія будівельника цінувалася у всі часи. Тільки подумайте, скільки було зведено їхніми руками, скільки ще вони зможуть зробити. Будувати – означає зводити і відроджувати, створювати і творити. Будувати розпочали з моменту створення людства. Спочатку житло для себе і своєї сім’ї, далі села і великі міста. Такі красиві міста і пам’ятники архітектури споруджуються тільки професіоналами своєї справи.
День будівельника – це не лише привід привітати людей, які і в спеку, і в холод, працюють, не покладаючи рук, на будівельних об’єктах. Це ще й нагода підбити певні підсумки зробленого за рік, проаналізувати недоліки і подумати про майбутнє. Про нелегкі будні працівників будівельної галузі, секрети успіху, плани і прогнози ми вирішили розпитати керівника ТВП «Будівничий» Олексія Олексійовича ІВАНОВА напередодні професійного свята.
— Олексію Олексійовичу, розкажіть, будь ласка, про Вашу компанію, про секрети Вашого успіху на Жовківському ринку.
— На ринку будівельних послуг наша компанія уже тринадцять років. За цей час ми завоювали велике довір’я. Звичайно стараємося бути найкращими. Виконуємо загальні роботи, але є і кладка, і монтаж. Замовлення виконуємо не тільки у Жовківському районі, а й в області. І вислів "Найкращий дім – власний дім" сьогодні дуже актуальний. І не тільки дім, а й великі торгові центри. Адже від якості побудови, оздоби залежить подальше призначення цього чи іншого приміщення.
— Як нині працюється буді-вельникам, аніж, скажімо, років п’ять тому?
— У всі часи було важко. Якщо є стабільність у державі, то й працювати легко. Сьогодні будівництво дуже активно розвивається, і фактично люди вкладають у нерухомість гроші незалежно від того, потрібне чи не потрібне їм житло. Економіка в країні стабільна, тому і будівництво пішло вгору. Адже наша галузь відчуває удари першою. Якщо людина немає за що купити хліба, вона будуватися не буде. Будівництво за собою тягне усе. Знаєте, будівництво – це такий собі лакмусовий папір. Якщо тільки починається економічна криза, то в першу чергу нікому не потрібними залишаються будівельники. І якщо тільки держава вибирається з економічної кризи, то будівельникам не вистачає часу та ще й робочих рук. Це закон економіки.
— Із чим пов’язуєте надійність Вашого підприємства?
— Наша будівельна компанія – це стабільна структура, яка ди-намічно розвивається і входить у число кращих будівельних фірм Жовківщини. Головним напрямком нашої діяльності є надання послуг з проектування, будівництва, ремонту і реконструкції об’єктів промислового, адміністративного призначення. ТВП «Будівничий» прекрасно зарекомендувало себе на ринку попиту. Маємо міцну виробничо-технічну базу, висококваліфікованих інженерів і працівників різних спеціальностей, будівельні машини і механізми, за допомогою яких можливе виконання повного циклу будівельних робіт будь-якого рівня важкості.
Зараз маємо велике замовлення у с. Надичах. Будуємо цех на 1000 квадратних метрів із виготовлення якісних вікон фірми Steko.
— Сьогодні багато говорять про застосування новітніх технологій у будівництві, іноді це людей лякає. Чи використовуєте їх у своїй діяльності?
— Новітні технології в будівництві – це надзвичайно широке поняття. Звичайно, наше життя не стоїть на місці. Як і в кожній справі є відповідно «+» і «-», так і тут. Ми намагаємося йти в ногу з часом. Якщо говорити конкретно, то ми у своєму виробництві багато практикуємо новітнього.
— Успіх підприємства безпосередньо залежить від його колективу…
— Сьогодні наша компанія налічує не так і багато працівників. Ми працюємо посезонно. Основна моя опора – це два мої заступники Володимир Іванов і Сергій Ріпак, а ще інженерно-технічні працівники та робітники на будовах. Люди, які вчасно отримують заробітну плату, які задоволені умовами праці та бачать перспективу росту нашої фірми. Це колектив висококваліфікованих спеціалістів, які мають великий досвід роботи у цій галузі. Я сам працюю 37 років у будівельній справі. Приємно, що на нашому підприємстві уже склалася будівельна династія: працює батько, прийшли син та зять.
— З точки зору фахівця Ви задоволені, як нині забудовує-ться наше місто?
— У будь-якому разі, якщо Жовква забудовується – це вже добре. Адже створюються нові квартири, нові робочі місця. Чим більше місто будується – тим більше воно розвивається. Будівництво – фундаментальна галузь економіки, що має безліч маленьких підгалузей, які витягують всю економіку. Якщо у державі нормально працює ця галузь, то нормально функціонує вся країна. Сьогодні на будівництво є великий попит, так би мовити, будівельний бум, а особливо на Західній Україні.
— Що б Ви побажали колегам напередодні професійного свята?
— Моя професія – це той наркотик, яким я живу все життя. Нашу роботу треба любити. З професійним святом вітаю, найперше, свій колектив. Дай, Боже, кожному, хто пов’язав долю з нашим колективом, здоров’я, благополуччя і матеріальних благ. Так само щиро вітаю всіх жовківських будівельників. Бажаю чесних замовників та відсутності криз. Хочеться, щоб наші руки були постійно потрібні, і щоб гарні фахівці не втікали на заробітки за кордон.
Колектив часопису «Відродження» теж приєднується до привітань. Щастя, здоров’я та успіхів!
Розмову вела Зоряна ГУМНИЦЬКА.