Головна АТО Жовківчани вшанували пам’ять загиблих українських військових під час Іловайського котла

Жовківчани вшанували пам’ять загиблих українських військових під час Іловайського котла

180
0

Четверта річниця Іловайської трагедії…

Днями жовківчани вшанували пам’ять загиблих українських військових під час Іловайського котла. На площі Вічевій біля фігури Матері Божої священнослужителі відслужили Молебень. Віддати шану загиблим героям прийшли сім’ї загиблих учасників АТО, волонтери, політики. Також у поминальному віче взяли участь військовослужбовці, які воювали на сході України.

Нагадаємо, у серпні 2014 року під час запеклих боїв українські силовики, що значною частиною складалися з добровольчих батальйонів, увійшли в Іловайськ. Вони змогли взяти під свій контроль частину міста, однак після заходу значних сил регулярних російських військ 23-24 серпня у тил українського угруповання з території РФ, а також через дезертирство окремих українських підрозділів іловайське угруповання опинилося в оточенні.

29 серпня бойовики мали відкрити гуманітарний коридор для українських військових, що опинилися в оточенні. О 6.00 ранку російський офіцер прибув до Многопілля і повідомив українській стороні, що вихід має відбуватися без зброї. О 8.15 українські військові організованими колонами почали рух «зеленим коридором». Ці колони були віроломно розстріляні. Українські бійці полягли, боронячи мирних жителів, що стали жертвами терористів на сході України. Вони поклали голови, відстоюючи наше з вами мирне майбуття…

Бої під Іловайськом стали одним з переломних моментів війни на сході нашої держави: Збройні Сили України втратили ініціативу на Донбасі та перейшли від атаки до оборони. Важкі втрати спонукали українське керівництво до укладання Мінського перемир’я в рамках контактної групи Україна — Росія — ОБСЄ із залученням представників російських бойовиків.

Станом на кінець серпня 2017 року практично завершено процес встановлення, ідентифікації і перепоховання загиблих. Згідно з даними Національного військово-історичного музею, у тих боях 7-31 серпня 2014 року полягло 368 українських бійців, зниклих безвісти внаслідок боїв під Іловайськом на сьогодні залишаються 84 військовослужбовці, 11 — перебувають у заручниках у ОРДЛО.

 Зоряна ГУМНИЦЬКА