Головна Життя На Жовківщині вшанували французьких воїнів

На Жовківщині вшанували французьких воїнів

312
0

13 квітня на Жовківщині, у Раві-Руській, вшанували  французьких воїнів, які загинули у концтаборі. У часи Другої світової війни до концтабору у місто відсилали втікачів з інших нацистських таборів. «Шталаг-325» був одним із найжорстокіших таборів. У роки війни через нього пройшло 24 тис. французьких військовополонених. Щороку французи приїжджають у Раву-Руську, щоб вшанувати пам’ять своїх рідних.

Біля  міської ради французьку делегацію урочисто зустріли міський голова Микола Зінько, заступник голови Жовківської районної ради Алла Жук, заступник голови Жовківської РДА Юрій Дубневич, школярі, маленькі вихованці Будинку творчості, громадськість. Дівчата у вишиванках вручили гостям коровай. Учні Синьковицької ЗОШ І-ІІ ступенів на чолі із директором Світланою Левоновою українською та французькою мовами розповіли присутнім про трагічні події історії, пам’ять про які щороку кличе французів відвідати ці місця. У знак вдячності гості виконали українську пісню.

Представники влади, громадськості, а також члени французької делегації, зокрема, перший радник посольства Французької Республіки в Україні Крістоф Ріголе, президент національної спілки “Ті, що з Рави-Руської, та їх нащадки” Вівіана Кервініо та почесний консул Французької Республіки у Львові Данило Ярема поклали квіти до меморіалу французьким військовополоненим та запалили свічки, висловили глибоку повагу до загиблих хвилиною мовчання. Промовці наголошували на тому, що потрібно завжди пам’ятати про віру і страждання тих людей, які пройшли через колишній  концтабір, і робити усе, щоб панували мир і злагода у суспільстві. Присутні також вшанували поховання радянських військовополонених.

Опісля відбулась оглядова екскурсія на території колишньої військової частини, де розташовувався концтабір «Шталаг-325». Нащадки французів відновили у пам’яті страшні події, виявили солідарність й обов’язок передати цю пам’ять наступним поколінням. До речі, минулоріч у складі французької делегації був 96-річний військовополонений концтабору, а цього року – лише діти й онуки.

Учасники делегації спільно помолилися за упокій загиблих у церкві опіки Св. Йосипа Обручника.

Уляна ГОЛОВЕНЬКО.