Головна Життя Рятували людство від невидимого ворога

Рятували людство від невидимого ворога

350
0

31 рік минув з того страшного дня, і щоразу ми все більше усвідомлюємо справжні масштаби атомного вибуху. Ця трагічна дата назавжди закарбується у пам’яті українського народу. Наслідки мирного атому ми відчуваємо і нині. У день Чорнобильської трагедії учасники ліквідації аварії на ЧАЕС, влада, громадськість поклали вінки та квіти до  пам’ятника «Живим і мертвим, і ненародженим жертвам Чорнобильської трагедії».

Священнослужителі міста відслужили панахиду за упокій душ тих, які захистили нас від страшної біди. Голова Жовківської РДА Надія Щур наголосила, що подвиг цих людей назавжди записано у літопис людської мужності, і він навічно залишиться у пам’яті українського народу, подякувала  голові організації «Союз-Чорнобиль-Україна» Петру Дзюньці за активну участь в організації заходу.

У районному Народному домі  відбулося зібрання, на якому вшанували героїв, які проявили мужність і пожертву заради майбутнього. Голова Жовківської районної ради Роман Горбань подякував ліквідаторам, які, ризикуючи своїм життям та здоров’ям, захистили населення від невидимого ворога, гідно несли свою службу на небезпечних ділянках Чорнобильської зони. Р. Горбань вручив грамоти від Жовківської районної ради і Жовківської РДА ліквідаторам і потерпілим від Чорнобильської трагедії. Нині у нашому районі проживає 145 учасників ліквідації аварії на ЧАЕС, 60 із них — інваліди. П. Дзюнька від районної організації «Союз-Чорнобиль-Україна» відзначив грамотами очільників Жовківщини Н. Щур і Р. Горбаня.

Учасники художньої самодіяльності Народних домів сіл Бишкова, Боброїдів, Пирятина подарували присутнім власними постановками інсценівок позитивні хвилини і повчальні моменти.

Представники Жовківщини на чолі зі заступником голови Жовківської РДА Юрієм Дубневичем та керівником управління праці Ігорем Гуменюком взяли участь в обласному заході вшанування чорнобильців біля пам’ятника «Героям і жертвам Чорнобиля».

Паралельно з поминальними заходами проведено зустрічі з чорнобильцями, обговорено їхні наболілі проблеми. Ліквідаторам аварії на ЧАЕС урізано соціальні пільги, тому це найпроблемніше для них питання.

Петро Дзюнька від імені усіх членів районної організації «Союз- Чорнобиль-Україна» висловлює подяку підприємцям, які з розумінням відгукнулися і надали матеріальну допомогу для проведення пам’ятного заходу.

Уляна ЛАЩІВСЬКА.