Із народженням дитини перед батьками постає непростий вибір імені. А це завдання не з легких. Старовинні та сучасні, поширені та рідковживані, рідні українські чи навіть екзотичні… Їх кількість вражаюча. Батьки у такий важливий момент звертають увагу на значення імені, його походження та оригінальність.
Надзвичайно цікаве ім’я носить жителька Лаврикова. Цю жінку звати Петрунеля. Ім’я, здавалось би, походить від чоловічого, та дуже гарно звучить у жіночому варіанті. Прикрашає Петрунелю й по батькові — Петрівна. Отож, Петрунеля Петрівна Кремінець.
Пані Петрунеля — добра та щира жінка, прекрасна господиня, цікава співрозмовниця. Учні знають її як чудового педагога, адже вона пра- цює вчителем християнської етики у Лавриківській ЗОШ І-ІІІ ступенів.
Петрунеля Петрівна виховувалась у багатодітній родині, яку Господь нагородив п’ятьма донечками. Молода сім’я сподівалась на сина, якого мали б наректи Петром, у честь батька. Та вже вдруге лелека приніс доньку. Бабуся вирішила назвати Петрусею (так кличуть її вдома). Ніхто не заперечував. Цікаво, що мати пані Петрунелі носить також рідкісне ім’я — Текля. А народилась Петрунеля 22 травня, та обряд Хрещення проходив 12 липня, у день апостолів Петра і Павла.
Значення такого імені ми не знайшли у словниках. Та й сама Петрунеля Петрівна каже, що вже давно цікавиться його походженням. Відштовхуючись від чоловічого — Петро, яке походить від грецького слова «петрос» і означає «камінь» або «скеля», тлумачення має, напевне, таке ж. Цікавий випадок щодо цього відбувся із пані Петрунелею на Святій Землі. Проходячи митний контроль, ізраїльські працівники запитали чи не до родичів їде. На здивування пояснили, що у них поширене це ім’я, хоча звучить трохи по-іншому — Петрунела. Загалом, як розповідає Петрунеля Петрівна, такі випадки у неї трапляються доволі часто. Завжди запитують про національність, походження імені.
Петрунеля Петрівна усю материнську любов та тепло віддала трьом синам. Сьогодні її турботою огорнені четверо онуків. Багато уваги та знань жінка приділяє своїм учням, навчає Божої науки. На запитання чи щасливою вважає себе, Петрунеля Петрівна впевнено відповіла:
— Так. У мене чудова сім’я, прекрасні діти, онуки, яких я дуже люблю, хороша робота, яка приносить особисте задоволення і дозволяє завжди бути з Богом. Ми живемо для того, щоб побачити себе у наших дітях. А я своїми синами горджусь. Вважаю, що це і є справжнє щастя.
Звичайно ж такий міцний покровитель як святий Петро підтримує Петрунелю у житті, завжди до-помагає та веде непростою дорогою.
Уляна КОПОТЬ.