Головна Життя Сім’я з Сокаля виїхала у Чикаго та зуміла прищепити любов до України...

Сім’я з Сокаля виїхала у Чикаго та зуміла прищепити любов до України своїм дітям

2198
0

Не лише зуміли залишитися українцями, а й прищеплюють любов до рідної країни своїм дітям

«Нашого цвіту — по цілому світу» — мабуть, це прислів’я найбільш влучно описує долю українців. США і Канада, Австралія, Італія — де тільки не почуєш українську мову. Та чи дійсно почуєш? Сьогодні понад мільйон дітей українців народжені поза межами України. Вони повністю інтегруються у суспільство країни, де проживають, однак не завжди мають можливість повноцінно вивчати українську мову, історію, культуру, аби не забути, якого вони роду.

Наталія та Ігор народилися та виросли у Сокалі. Навчалися у Львівському національному університеті ім. Івана Франка та Львівській політехніці, здобуваючи фах економіста та програміста. Закінчивши виші, побралися. А згодом  доля закинула  їх за океан. Вони працювали на різних роботах і знайшли можливість залишитися у Штатах. Ось уже майже двадцять років, працюючи, сім’я Прокулевичів живе у районі міста Чикаго.

Колись Чикаго славилося своїми гангстерами та історіями про Аль Капоне, та тепер воно манить мільйони туристів зі всього світу хмарочосами та насиченим культурним життям.

Коли у подружжя народилася донечка Христинка, постало питання: як знайти українську недільну чи суботню школу, аби дитина почала вивчати рідну батьківську мову. Вдома, зрозуміло, Наталя та Ігор розмовляли з дитиною українською. Але й хотіли, аби Христинка потрапила у україномовне середовище, де спілкувався б зі своїми ровесниками.

Сьогодні у сім’ї вже троє діточок: окрім Христинки, якій вже виповнилося 15 років, є ще 12–річна Соломійка та Назарко (9 років). Усі вони чудового горять українською та пишуть. Навіть бабуся Тетяна зауважує, що діти мають чисту вимову, і дуже тішиться, коли чує онукове: «Бубусю, я тебе люблю!».

Суботня україномовна школа в районі Чикаго об’єднує не лише дітей, а й дорослих, які почуваються там своїми, рідними. Батьківщина для цих людей  —  це святе, це мати, яка, хоч і далеко, але назавжди в серці.

У сім’ї Прокулевичів намагаються відзначати ті свята, що і в Україні. Батьки ретельно зберігають пам’ять про українське коріння, прищеплюють своїм дітям любов до України, її мови, традицій.

Американська та сокальська родини часто спілкуються через вайбер. Нещодавно двоє молодших внуків приїхали на канікули до бабусі Тані з далекої Америки до Сокаля, що на Львівщині. Діти з нетерпінням чекали цього моменту, коли вперше побачать оспівану батьками Україну. І не розчарувалися. Чистою українською мовою вони спілкувалися з родичами, відвідували спільних знайомих своїх батьків. Побували американці й у Жовкві у своїх друзів. До речі, їм пощастило й побувати на творчому концерті Романа Скорпіона у Народному домі м. Жовкви. Діти були у захваті від репертуару співака та активності поціновувачів творчості артиста.

Треба віддати належне батькам-українцям, які прищепили своїм дітям таку щиру любов до Батьківщини, до її традицій, хоч як нелегко живеться в нашій країні.

Наш кореспондент