Головна Життя У Раві-Руській відкрито паліативне відділення з надання хоспісної допомоги

У Раві-Руській відкрито паліативне відділення з надання хоспісної допомоги

693
0

Із поєднанням медичної складової, соціальної опіки, психологічної та духовної підтримки

 Минулої п’ятниці на базі комунального підприємства “Рава-Руська районна лікарня”, після реконструкції, відкрито паліативне відділення з надання хоспісної допомоги, яке було створене ще 2016 року та підтримане Львівською ОДА, Жовківською РДА та районною радою, місцевою владою.

На відкриття завітали депутат Львівської обласної ради Роман Демчина, голова Жовківської РДА Надія Щур, заступник голови Жовківської районної ради Алла Жук, директор КНП “Жовківська ЦРЛ” Ігор Шевців, секретар Рава-Руської міської ради Володимир Кожушко, директор КНП “Рава-Руська районна лікарня” Марія Романишин, численна когорта лікарів, священнослужителі о. Роман та о. Михайло.

Відділення розраховане на 40 ліжок. Під нього відведене одне з приміщень лікарні. В кінці 2017 року керівництвом Рава-Руської районної лікарні була подана заявка на конкурс інвестиційних проектів, які фінансуються за рахунок коштів ДФРР, де вони стали переможцями. За п’ять місяців підрядником ФОП Оленою Чикалюк було виконано внутрішні оздоблювальні роботи приміщення, ремонт та утеплення фасаду, здійснено заміну вікон та дверей на енергоощадні, заміну внутрішніх водоканалізаційних мереж та заміну даху. Фонд регіонального розвитку надав кошти в сумі 1 599 313 грн., Рава-Руська міська рада — 177 401 грн. Додатково було виділено кошти в сумі 235 тис. грн.

Сьогодні — просторі кімнати для хворих та медичного персоналу; санвузли, душові, вбиральні та матеріально-технічне оснащення — відповідають сучасним стандартам. Для пацієнтів створені комфортні умови, а медичний персонал здійснюватиме постійний догляд і надаватиме фахову допомогу.

Оскільки створення такого відділення є не лише медичним, але, насамперед, соціальним питанням, до реалізації проекту активно долучилися депутати обласного, районного та місцевого рівнів.

У відділенні надаватиметься допомога тяжкохворим пацієнтам, які мають ті чи інші захворювання. Основна мета цієї (паліативної) допомоги — забезпечення полегшення болю та інших симптомів, що спричиняють страждання, а також подолання інших проблем (фізичних, психологічних, духовних тощо). “Як і потрібно, — поділилася старша медична сестра паліативного відділення комунального некомерційного підприємства «Рава-Руська районна лікарня» Іванна Старчак, — ми використовуватимемо мультидисциплінарний підхід, орієнтований індивідуально на кожного пацієнта, адже, як відомо, разом із хворобою виникають труднощі майже у всіх сферах життя людини. Тому наші пацієнти можуть розраховувати не тільки на кваліфіковану медичну допомогу, а і підтримку з боку соціальних працівників, священнослужителів, різних громадських організацій”.

Персонал був підібраний керівництвом лікарні з врахуванням їхні особистих якостей, адже робота у відділенні вимагає психоемоційного напруження, та пройшов спеціальну підготовку з надання паліативних послуг.

Тож можна підсумувати, що відкриття такого відділення дасть змогу тяжкохворим людям нашого району отримати професійні догляд та знеболення, покращити якість життя пацієнтів і їхніх родин.

Зоряна ГУМНИЦЬКА