Головна Історія В Жовкві вшанували полеглих учасників бойових дій в Афганістані хвилиною мовчання

В Жовкві вшанували полеглих учасників бойових дій в Афганістані хвилиною мовчання

233
0

На історичному календарі — день 30-тої річниці виведення
радянських військ з Афганістану
 

У цей день біля пам’ятника воїнам-афганцям зібралася жовківська громада, влада, учасники бойових дій в Афганістані.

Отці Василь та  Лазар відслужили панахиду, після чого голова Жовківської РДА Надія Щур та голова Жовківської районної ради Роман Горбань поклали квіти до пам’ятного знаку і запалили лампадки.

Вірш “Інтернаціоналіст” зачитала Ірина Завадка. Пісню “В чистім полі” виконала вихованка центру творчості Наталя Іваник.

«Ці події не є стерті з пам’яті. Шана і пам’ять про героїчних хлопців — загиблих і живих — буде завжди залишатися з нами. Нехай буде вічна пам’ять всім, хто загинув, і хай Господь Бог дарує мир у такий непростий для України час», — зазначила Надія Щур.

Учасники дійства вшанували полеглих воїнів хвилиною мовчання.

Довідково. Афганська війна тривала 10 років. 27 грудня 1979 року війська СРСР увійшли до Афганістану. Спочатку вони розташувалися гарнізонами у великих містах країни, а згодом поступово втягнулися в бойові дії по всій території країни.

Нове керівництво СРСР визнало помилковим рішення попередників і з кінця 1986 року пішло на поетапне виведення військ з Афганістану. Однак воєнні дії не припинялися.

Восени 1988 року, за наказом з Москви, розпочалася операція «Тайфун». Радянська авіація завдала нищівного бомбардування по кишлаках уздовж траси Кабул – Саланг, якою мали виводити війська. 15 лютого 1989 року останній радянський солдат залишив афганську землю. 

Наш кореспондент