Головна Інтерв'ю Що означає бути керівником місцевої ради?

Що означає бути керівником місцевої ради?

249
0

Насамперед, це велика відповідальність, це святий обов’язок виконати обіцяні справи та оправдати високу довіру співгромадян. Чи кожен голова сільської, селищної чи міської рад вповні усвідомлює це? Адже, місцеве самоврядування – інституція особлива, відтак непроста і нелегка. Надто, якщо ти мер міста, де організація громади вимагає нестандартних підходів, спонукає почасти до неординарних кроків, змушує до концентрації усіх зусиль заради її блага.

МЕР – ЦЕ ЗАВЖДИ НЕПРОСТО

Для деяких керівників місцевих рад термін, що минув з початку обрання, не запам’ятається якимись зрушеннями в соціально-економічній сфері. Такі, зрозуміло, посилаються на негаразди в суспільно-політичному полі, відсутністю належних фінансових надходжень тощо.

Втім до більшості відносимо обранців громади, які, попри складнощі та проблеми, знаходять шляхи реалізації задуманих планів, даючи гідний приклад колегам для наслідування. До їх числа належить міський голова Дублян Василь Попович. Завітавши до редакції, він охоче поділився своїми радощами і турботами, скромними здобутками та планами на завтра.

З ДОРОГАМИ –  НА ТИ

Найболючіша проблема сьогодення не тільки в районі, а й в державі в цілому – це стан доріг. Вони – власне показник соціального рівня території.

У дублянській мерії добре це розуміють, тож можливі громадські та фінансові зусилля скерували на ремонт дорожнього полотна. Відтак у Дублянах тепер радують і пішоходів, і водіїв вулиці Данила Галицького, Січових Стрільців і Бічна в М. Підлісках (територія ради).

Півтора кілометра добротного асфальтного покриття уклало ШРБУ-65, а кошти виділено із держбюджету (360 тис. грн.), обласної (115 тис. грн.) та місцевої (200 тис. грн.) казни.

НА РАДІСТЬ МАЛЕЧІ

У Дублянах, з його одинадцятитисяч-ним населенням, значний відсоток належить дітям. Ті, що мешкають у багатоповерхівках, чимало часу на ігри та забави проводять на дитячих майданчиках, збудованих ще за радянських часів біля їх будинків. А от їх ровесникам в Ситихові (територія ради) та новому кварталі Дублян доводилось хіба що заздрити.

Віднедавна настрій дітлахів явно покращав. Дорослі дядьки з мерії зрозуміли їх проблеми і взялись допомогти, закупивши два нових дитячих майданчики і встановивши у згаданих вище місцях.

Малюки та їх батьки мають знати, що 92 тис. грн. на придбання гойдалок, каруселей, будиночків зі спусками тощо виділила Дублянська міська рада, а виготовила їх київська фірма “Інтератлетика”.

ЗРУЧНО І ЗАТИШНО

Доволі комфортно почуваються дітлахи у міському дошкільному навчальному закладі. Двісті двадцять відвідувачів садочка, що складають шість груп, відчули зміни у зв’язку з капітальним ремонтом санвузлів і пральні, та заміни вікон. До слова, навчально-виховний процес у Дублянському ДНЗ проходять і дошкільнята із Ситихова та Великих Грибович, користуючись автобусом “Школярик”.

РАДУЄ ОКО НАРОДНИЙ ДІМ

На відміну від інших місцевих рад району, де будинки “Просвіти” у жалюгідному стані, або, що ще гірше, відсутні взагалі, у місті під Львовом Народний дім – у належному стані. Хоча ще донедавна теж потребував дбайливих рук та мудрих умів. Такі, слава Богу, знайшлися, і тепер дублянська “Просвіта” впадає у вічі ще здалеку своєю ошатністю та благоустроєм довкола. За кошти міськради капітально відремонтовано фасад, утеплено, замінено склопакети у вікнах.
Проведення мистецько-культурних та патріотично-виховних заходів у закладі набуло нового, яскравого відтінку. Нерідкісні події – і творчі вечори. Один із таких, що набув статусу кущового, відбувся минулої неділі. У Народний дім Дублян приїхали творчі колеги із Ситихова, Малехова та Гряди, аби представити мистецькі надбання, приурочені до 200-річчя від дня народження Т. Г. Шевченка (читайте нижче).

ШКОЛІ МИСТЕЦТВ – НОВЕ ДИХАННЯ

Більшу частину нашої розмови з Василем Поповичем було присвячено Дублянській школі мистецтв ім. С. Тур-чака. Чимало її вихованців відомі нині не лише на теренах Жовківщини, а й далеко за її межами. Тож реконструкція, що планується, сподіваємось, дасть можливість ще більше розвиватися місцевим талантам та заявити про себе новими успіхами і здобутками.
Сьогодні виготовлена проектно-кошторисна документація щодо реконструкції, проведена державна експертиза будівлі, та відбувся конкурс на виконавця робіт. Нею, після чотирьох спроб, стала будівельна компанія “Технодизайн”. Їй доведеться здійснювати надбудову поверху, до якої, зокрема, увійдуть танцювальний зал, два класи для занять на скрипці і бандурі.

Реконструкція, загальний обсяг робіт якої складає 1,8 млн. грн., передбачає також утеплення фасаду та заміну покрівлі. Укладена угода дасть можливість розпочати роботи вже наступного року, під час літніх канікул.

ІЗ ДУМКОЮ ПРО ЗАВТРА

У Василя Поповича та його мерівської команди є чимало благородних намірів та задумів. Тих, які дозволять підняти містян та селян на вищий щабель добробуту і заможності. До прикладу, розроблено 2 генплани для Ситихова та Малих Підлісок і земельну документацію зі зміни меж населених пунктів, які будуть подані для затвердження на чергову сесію районної ради.

Кожен день приносить голові нові турботи, нові проблеми, намагання їх долати. Звісно, не завше все вдається. Та мер Дублян переконаний, що спільно, усією громадою, можна досягти багато.

Ярослав ГЛУТКОВСЬКИЙ.