Головна Інтерв'ю Як оформити бланки на субсидію, або що нам очікувати після першого травня?

Як оформити бланки на субсидію, або що нам очікувати після першого травня?

325
0

Через декілька тижнів населення отримає платіжки із більшими сумами за енергоносії. І при сьогоднішніх умовах, коли зарплати та пенсії не підвищують, багатьом оплачувати компослуги буде не під силу, і, звичайно, вони потребуватимуть допомоги від держави.

Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов’язком держави (стаття 3 Конституції України). Кожен громадянин України має право на достатній життєвий рівень для себе і своєї сім’ї. Забезпечення соціального захисту громадян, зокрема, у сфері житлово-комунальних послуг – один із основних принципів державної політики.

З метою посилення захисту малозабезпечених верств населення Уряд постановив від 1 травня 2015 року внести зміни до Положення про порядок призначення та надання жителям субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого  та рідкого пічного побутового палива, затвердженого постановою КМУ від 21 жовтня 1995 р. № 848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій…».

Для їх призначення необхідно буде подавати мінімум документів – заяву та декларацію про доходи. Про основні зміни та як оформити бланки на субсидію докладніше розпитуємо Ігоря ВОЛОХАЧА, заступника керівника Жовківського управління праці та соціального захисту населення.

— Ігоре Андрійовичу, скажіть, будь ласка, що таке субсидія?

— Субсидія – це адресна безготівкова допомога сім’ї, яка надається  на погашення витрат із оплати житлово-комунальних послуг. Тобто при нарахуванні оплати за житлово-комунальні послуги людина сплачує тільки певний відсоток від середньомісячного доходу сім’ї, решта у вигляді субсидії доплачує держава.

— Хто взагалі може не турбуватися щодо отримання субсидій?

— З 1 травня 2015 р., за новим Порядком, для нарахування субсидій немає жодних обмежень. Субсидія залежатиме від середньомісячного доходу сім’ї. Якщо сім’я отримує великі доходи то відповідно і відсоток від суми за сплату комунпослуг буде більшим.

— Як дізнатись, що громадянин вже автоматично отримав субсидію? Хто про це має повідомити і в який термін?

— На нарахування субсидій надається 10 днів, якщо є всі документи, необхідні для розрахунку. Людина сама звертається в Управління праці та соціального захисту населення про допомогу, і на підставі заяви ми вже визначаємо – кому призначити чи не призначити допомогу.

— Хто із членів сім’ї має заповнювати заяву на субсидію?

— Заяву і декларацію може подавати або власник житлового приміщення, або людина, яка зареєстрована і проживає за даною адресою, і на неї відкрито особові рахунки зі сплати житлово-комунальних послуг.

— Чи мають право на житлові субсидії сім’ї, в яких є земельна ділянка площею понад 6 га, та члени особистих селянських господарств?

— Земельна ділянка на призначення субсидій не має абсолютно ніякого впливу. Щоправда, на соціально-державну допомогу є певні обмеження у величині земельної ділянки, де більше 60 арів – фактично така сім’я немає права отримувати допомогу. Тільки комісія може визначити – чи надавати їм її чи ні. 

— За якими умовами можна буде отримати субсидію для сім’ї, в якій дружина перебуває у відпустці по догляду за дитиною. Чи враховується соціальна допомога у сукупний дохід сім’ї?

— Соціальна допомога враховується. Така сім’я на загальних підставах має право на субсидію. Не враховується тільки перша велика виплата.

— Один із членів сім’ї, прописаний у батьків, працює за кордоном. Звичайно, що довідку про свої доходи він надати не в змозі. Чи є у такій ситуації можливість для нарахування субсидії?

— Сьогодні за діючим Положенням про надання субсидій, якщо є акт комісії населених пунктів, а також акт обстеження соціального інспектора управління, де вказано, що син чи дочка зареєстровані, але фактично не проживають за даною адресою, то її чи його для розрахунку субсидії не включається.

— Чи можна отримати субсидію без довідки про доходи (отримую зарплату неофіційно)?

— По-перше, якщо людина зізнається, що отримує доходи неофіційно, то це є підставою, щоб звернутися в правоохоронні органи. По-друге, якщо людина працює і отримує доходи нелегально в конверті, і якщо вона не афішує цього, ми не маємо права відмовити такій сім’ї в субсидії, і для розрахунку береться дохід на рівні мінімальної заробітної плати.

— Чи може розраховувати на субсидію людина, яка не має роботи та перебуває на обліку у Центрі зайнятості? Та у якому разі безробітний, що перебуває на обліку у Центрі зайнятості, може отримувати субсидію?

— На загальних підставах. У дохід сім’ї враховується виплата, яку людина отримує в Центрі зайнятості.

— На яку площу розраховується субсидія?

— Субсидія розраховується зі соціально-затверджених норм. Це 13, 65 кв. м на одну людину плюс на домогосподарство 35, 22 кв. м для однієї сім’ї. Тобто, на одну людину виходить 48, 87 кв.м житлової площі. Якщо площа більша, то субсидія не надається.

Спілкувалася  Зоряна ГУМНИЦЬКА.