Головна Інтерв'ю Костюк Іван: «Я знаю, як покращити добробут міста разом із підприємцями»

Костюк Іван: «Я знаю, як покращити добробут міста разом із підприємцями»

430
0

Напередодні Дня підприємця журналісти нашої редакції вирішили поспілкуватись із людиною, яка, працюючи у підприємницькому секторі, активно захищає права своїх колег і знає як організувати правильну схему бізнесу у рідному місті Жовкві — Іваном Костюком, підприємцем, депутатом міської ради та головою ГО «Гільдії підприємців Жовківщини».

— Якою була Ваша історія підприємницької діяльності: як усе починалось? Чому обрали таку професію? Скільки років займаєтесь бізнесом?

— Насамперед, визначальним чинником для початку підприємницької діялькості стала моя сім'я. Так склалось, що я дуже рано одружився, завів сім'ю, потрібно було заробляти гроші, аби годувати дітей. В цей час я був ще дуже молодим, у 1993 році закінчив школу, у 1995-му — одружився, а у 1998 році я вже зареєструвася підприємцем. На той час були дуже складні роки для нас і для країни вцілому, з офіційним працевлаштуванням було важко, тим паче для студентів, тому обрали саме такий шлях. З самого початку ми з дружиною мали торгові точки на ринках — реалізовували продукти. Допомагали батьки, які також підприємці. І я зовсім не шкодую, що пішов саме такою дорогою, якою крокую і досі. Пишаюсь тим, що маю повагу з боку громадськості, споживача, маю власні здобутки та напрацювання.  Якщо підрахувати, то у підприємництві я вже майже 20 років: з дружиною 20 років спільного життя, так і 20 років підприємницької діяльності. І за цей час не можу сказати, що я значно розширив обсяг свого бізнесу, проте з роками вдалось набратись певного досвіду, напрацювати базу клієнтів, отримати довіру споживачів.

— Чи можете назвати формулу успішного підприємця? Якими  головними рисами, якостями повинен володіти підприємець? Який Ваш секрет успіху?

— Щоб займатись підприємницькою діяльністю, перш за все, людина повинна цього хотіти і любити це. Потрібно бути впевненим у собі, чесним і відкритим перед громадськістю, державою. Потрібно любити свою роботу, любити і поважати покупця. Підприємець повинен жити на пульсі ринку і працювати та віддавати себе сповна, аби задовольнити потреби споживачів. Завжди потрібно прагнути до вдосконалення, рости як на рівні особистісному, так і професійному. Думаю, що такі базові критерії допоможуть досягти бажаного результату — повага людей, довіра покупців, економічний прибуток. Не менш важливою є наполегливість — потрібно чітко  бачити перед собою ціль і вперто йти до неї, незважаючи на невдачі, яких, повірте, у нашій діяльності вистачає. І, напевно, найвагомішою є підтримка довірених людей. Із власного досвіду — це є моя родина, якій я завдячую основою свого успіху. Опора та підтримка моїх рідних, зокрема дружини, батьків, дітей є і тим секретом вдалої підприємницької діяльності, яку ми розпочали ще у 1998 році і продовжуємо дотепер.

— Якою, на Вашу думку, є справж-ня стратегія підприємницької діяльності, не враховуючи еконо-мічну вигоду? Яким має бути сучасний підприємницький сектор, наприклад у м. Жовкві: перспективи, проблеми, перепони?

— Я вважаю, що основа стратегії підприємницької діяльності це спів-робітництво, колективна робота влади із підприємцями для блага громадськості. У цій основі зв'язків повинна напрацьовуватись ціла низка нових перспектив для розвитку міста, добробуту громади та вигоди підприємця. Якщо брати зокрема м. Жовкву, то у нас не створюються ніякі конкретні умови для розвитку бізнесу. Немає необхідних ресурсів для розвитку підприємницького сектору. В першу чергу, влада міста, і теперішня, і минула, не звертає увагу на брак виробничого потенціалу у місті, розвитку інших галузей промисловості, які занепали. А основна частина податку міської казни — податок із малого та середнього бізнесу. Влада повинна залучати підприємців до вирішення усіх основних проблемних питань, які є у місті та районі, продумати і створити ту модель співпраці. Тоді користь отримають усі, насамперед, громада,  а підприємець автоматично здобуде собі добре ім'я на рекламі бренду, і влада, у свою чергу, отримає авторитет у громадськості. Такий ланцюжок взаємовигоди повинен і має працювати — це основна стратегія підприємницької діяльності. І цей процес працює за принципом бумеранга: який вклад — така й віддача. Шкода, що такого зараз немає. Варто і відзначити, що деякі підприємці самі цього не розуміють і не підтримують такого співробітництва. Та попри це, підприємців просто-напросто необхідно залучати до різного роду культурно-масових заходів, урочис-тостей, спортивних подій, дитячих, молодіжних фестивалів тощо. Модель підприємницього сектору у м. Жовкві повинна виглядати: влада — підприємці — громадськість, де підприємницький сектор є містком між громадою і владою.

— Що таке ГО «Гільдія підприємців Жовківщини» і чому Ви вирішили її заснувати? Яка головна мета створення цієї організації? Чи вдалось чого-небудь досягти?

— «Гільдія підприємців Жовківщини» — це громадська організація, створена за моєї ініціативи спільно з групою активних підприємців, яким небайдужа доля майбутнього нашого краю. Як вказано в офіційній програмі нашої організації, місією «Гільдії підприємців» є підтримка підприємців Жовківщини, покращення життя мешканців та підвищення громадської активності. Насамперед, це вплив на рішення влади, залучення підприємців до лобіювання різного роду проектів, співпраця з владою, громадськістю, іншими громадськими організаціями. Ще однією важливою складовою є захист малого і середнього бізнесу на місцевому рівні, підтримка місцевих виробників. Як уродженець міста Жовкви і як підприємець, я хотів би захистити інтереси підприємців на юридичному, економічному та громадському рівнях. Крім того, до створення цієї організації мене спонукало бажання дати змогу підприємцям брати активну участь у житті громади міста, району, в рамках різних проектів місцевої та районної влади. І основним завданням, яке стояло переді мною, стоїть, і буде стояти — це залучення підприємців до підготовки усіх владних рішень. Наприклад, першочергове те, що стосується підприємницької діяльності, її розвитку та організації, подаючи власні ідеї щодо покращення цієї роботи.

Аби краще розповісти про мету діяльності гільдії, слід виділити окрему проблему, з якою стикаються фактично усі невеликі містечка, такі як Жовква. Це стосується процесу поглинання великим бізнесом малого та середнього бізнесу, тобто боротьба за ринок, на якому виграє звісно ж великий монопольний бізнес, хоча є зовсім нерентабельним для казни міста. Позаяк такі утворення сплачують податки за місцем реєстрації, а не у міську казну і тим самим витісняють основних наповнювачів бюджету — нас, місцевих підпри-ємців, малий і середній бізнес. Саме одному із таких явищ ми намагаємось протидіяти, для нас є пріоритетним завданням показати іншим підприємцям, що з цим можна боротись і, думаю, що у майбутньому ми витіснимо великий бізнес із нашого містечка. Такий процес дасть змогу розвиватись громаді, місту, справедливій конкуренції на ринку.

— Чи маєте на меті в майбутньому розпочати власну політичну кар'єру, оскільки початковий її етап уже закладений: Ви депутат міської ради та представляєте в районі інтереси нардепа Володимира Парасюка? Чому?

— І мета, і ціль є. Не прийти до влади, а змінити її. В першу чергу, змінити ставлення влади до підприємництва та громади, і ставлення підприємництва та громади до самої влади. І також вивести стосунки між підприємцем і споживачем на новий рівень довіри. Показати, що влада може працювати для громади, а підприємці — це великий потенціал для втілення цієї роботи. Свою політичну діяльність я вже почав, ставши депутатом міської ради. В першу чергу підтримував усіх підприємців міста, сприяв залученню підприємців до співпраці із владою для добробуту громади. Намагався завжди чесно і законно захистити права підприємців, надаючи правову та консультативну допомогу. Податок на комерційне майно та на місце підприємницької діяльності є один з найнижчих у області. Крім того, це було одним із завдань моєї громадської організації. І я навіть пишаюсь тим, що до цього долучився. Спонукало мене піти у політику єдине — це покращення життя та добробуту  нашого міста з допомогою підприємницького сектору. Збільшення надходженнь у бюджет, створення нових робочих місць, збільшення ресурсів для розвитку бізнесу — напряму сприятиме добробуту громади міста. Є дуже багато вже напрацьованих проектів, які принесуть велику користь місту і людям, з безпосередньою участю підприємців. Саме їх я би хотів втілити у життя. Продемонструю громадськості зміст цих напрацювань трохи пізніше. І повірте, що внаслідок такої сіпвпраці влада-підприємці, стан нашого міста набагато покращиться. Потрібно лише їм дати змогу працювати, напряму, без посередників — результат буде очевидним. Будувати подальшу політичну кар'єру мене спонукає і той факт, що вже на досвіді знаю усю владну систему зі середини, розумію, які нагальні є проблеми і якими дієвими методами їх вирішувати. Я знаю, як покращити добробут міста разом з підприємцями.

— Чи займаєтесь якою-небудь меценатською, благодійною діяльністю? Чи організовуєте такі акції серед колег-підприємців?

— Так. Я вже багато років веду активну благодійну, громадську діяльність з підтримки дитячого та юнацького спорту. І головне, що моїм пріоритетом є розвиток спорту на місце-вому рівні, допомагаю дітям розвиватись фізично здоровими та розкривати свій потенціал. Одним із таких проектів є дитяча велогонка — «Веломалюк», дитячо-юнацький турнір з футболу між вулицями м. Жовкви, дорослий турнір між вулицями Жовкви, який цьогоріч проходитиме другий рік поспіль. Я є одним із засновників ГО ФСТ ФК «Жовква», який брав участь і бере надалі в обласних, районних змаганнях з футболу. Постійно разом із колегами долучаємось до проведення шахових турнірів. У ЗОШ № 1 м. Жовкви другий рік поспіль провели День здоров'я, де учні разом з вчителями провели змагання — як результат тільки позитивні емоції та враження. За це все маю багато грамот, подяк як організатор. І надалі не збираюсь зупинятись, а навпаки ще більше залучатиму колег до проведення таких заходів.

Сподіваємось, що з кожним роком ряди наших однодумців будуть збільшуватись, і ми зможемо розвивати та підтримувати спорт, благочинність, зокрема футбол, який я дуже люблю і сам займаюсь. Можливо, вдасться вивести футбольну команду рідного міста на новий, більш вищий рівень. Мною як депутатом міської ради була запропонована і прийнята програма розвитку жовківського футболу на 2013-2016 роки. Вона активно почала реалізовуватись, міська рада виділила кошти на підтримку рідної футбольної команди. І вже цього року нашим хлопцям ФК «Жовква» вдалось виграти Кубок Незалежності Жовківщини, це для мене безмежна радість. Приємно, що започатковані проекти дають бажаний результат. Крім цього, разом із активною групою підприємців ми долучаємось до усіх акцій, заходів, у проведенні яких нас просять допомогти. Ніколи не відмовляємо — завжди раді підтримати. Ну і хочу відзначити той факт, що ми, підприємці, з перших днів Євромайдану ведемо активну волонтерську діяльність. Особисто був на Майдані. Через нас передавали матеріальну допомогу, старались допомогти продуктами. І з перших днів АТО я особисто допомагав і буду допомагати нашими бійцям на фронті, зокрема, хлопцям із м. Жовкви — як морально, так і матеріально, по можливості. Нами, депутатами міської ради, надані пільги учасникам АТО, найближчим часом плануємо виділити земельні ділянки. Нещодавно волонтери із-за кордону передали нам позашляховик, який ми спільно з народним депутатом В. Парасюком переобладнали під броневик за власні кошти, а на День Прапора його було освячено і вже незабаром доправимо авто на Схід, де він, думаю, збереже не одне життя.

— Чим для Вас є Ваша професія?

— Це основний дохід моєї сім'ї, родини. Моя робота — моє хобі. Вона мені подобається, я її люблю. В мене, як у підприємця, є той зв'язок: підприємець — громада, підприємець — влада. І я бачу, що на правильному шляху, тому ітиму ним далі, аби вітлити заплановане і вивести діяльність підприємницького сектору на новий європейський рівень. І користуючись нагодою, хочу привітати усіх своїх колег-підприємців із прийдешнім професійним святом та подякувати за підтримку та співпрацю. Хочу побажати усім впевненості, любові  до своєї професії, наснаги і нових звершень! Здоров'я, удачі, щастя, добробуту, миру в країні і родинного тепла. 

— Дякую за приємну розмову!

Спілкувався Віталій СЛУКА.