Головна Інтерв'ю Нові паспорти неможливо підробити

Нові паспорти неможливо підробити

537
0

Головним мотивом запровадження нових паспортів є їх захищеність від підроблення. Документ  містить електронний безконтактний чіп, який неможливо змінити або скопіювати. На відміну від попередніх «книжечок» документи  видаватимуть на основі електронної бази даних – Єдиного державного демографічного реєстру, отже кожній особі лише один раз доведеться пройти процедуру ідентифікації, надалі інформація про неї буде міститися в реєстрі.

Розповісти детальніше про нові біометричні паспорти, їх переваги і можливості оформлення у Жовкві ми попросили керівника Жовківського територіального підрозділуГУ Державної міграційної служби України у Львівській області Михайла БАДАНА.

— Законом забезпечено всі умови для видачі нового паспорта-картки громадянам, які досягли 14-річного віку. Звернення за першим паспортом громадянина України, як і раніше, буде безкоштовним. Оформлення нових паспортів для всіх громадян розпочнеться після набрання чинності нового закону (у законі встановлено термін – 1 жовтня 2016 року).

— Чи обов’язково замінювати паспорти старого зразка на нові?
— Запровадження нових паспортів – тривалий процес, який в Україні за прикладом європейських держав буде відбуватися природнім шляхом. Обов’язкової заміни документів, так само як встановлення граничних термінів дії раніше виданих, не передбачається. Орієнтовний час, упродовж якого міграційна служба зможе видати нові документи більшості громадян, – 4 роки.

При зверненнях громадян щодо втрати, псування або необхідності вклеювання фотографій за досягненням 25- або 45-річного віку будуть оформлятися нові документи. Також новий паспорт може бути оформлений за бажанням особи.
— Михайле Михайловичу, з якого віку можна отримати паспорт громадянина України нового зразка?
— Відповідно до Закону,  паспорт громадянина України видаватиметься з 14 років — це загальносвітова практика документувати громадян із набуттям часткової дієздатності. Після 14 років кожна особа може самостійно приймати певні рішення, наприклад, обирати місце проживання. У попередній версії закону «Про ЄДДР» було передбачено видачу паспорта громадянина України з народження.

Особи, які оформлятимуть паспорт у віці 14-18 років, отримають документ зі строком дії 4 роки, після 18 років паспорт видаватиметься на 10 років. Обмежений строк дії документа у віці 14-18 років відповідає світовій практиці та обумовлений суттєвими фізіологічними змінами у даний період.Нові паспорти міститимуть номер облікової картки платника податків (так званий ідентифікаційний код). При цьому, код буде нанесено на паспорт графічно та занесено до електронного чіпа. Довідку з податкової інспекції носити із собою буде не потрібно!

— Чи заноситиметься інфор-мація про сімейний стан у паспорт нового зразка?
Інформація, яка впродовж життя може змінюватися, буде занесена лише до електронного чіпу паспорта. Її можна змінити без необхідності виготовлення (і відповідно оплати) нового документа у підрозділі міграційної служби.
Зчитати інформацію, яка записана на чіп (окрім відбитків пальців рук) можна за допомогою навіть сучасного смартфона – на сайті виробника бланків доступне для безкоштовного завантаження необхідне програмне забезпечення.
Після набрання чинності закону на чіп паспорта громадянина України буде записуватись електронний цифровий підпис (лише для осіб, котрі досягли 18-річного віку), який дозволить у майбутньому використовувати різноманітні електронні сервіси, у тому числі отримувати адміністративні послуги, не виходячи з дому.
Головним мотивом запровадження нових паспортів є безпека, однак після створення електронних сервісів власники цих документів отримуватимуть суттєві переваги.

— Скільки коштуватиме оформлення нових документів, мабуть, це найбільше цікавитиме наших читачів? Куди можна звертатися за виготовленням біометричного паспорта?
— Встановлено прозорий механізм оплати до бюджету платежів за оформлення документів (зокрема закодонного паспорта). Після набрання чинності закону, оплачуватиметься лише один платіж – адміністративний збір. Порядок його обчислення  визначено законом як суму вартості бланка, вартості персоналізації та вартості адміністративної послуг. На основі закону чекаємо на постанову, де буде і визначена ціна.  Передбачено також право місцевих громад самостійно звільняти певні категорії громадян від оплати вартості адміністративної послуги та/або компенсувати громадянам вартість бланка за рахунок місцевих бюджетів.

Жовківський районний відділ державної міграційної служби України знаходиться за адресою: м. Жов-ква, вул. Святої Трійці, 3г/34. Дні прийому: вівторок – від 9 год. до 18 год., середа – від 10 год. до 19 год., п’ятниця – від 10 год. до 19 год., субота – від 9 год. до 16.45 год.

Інтерв’ю провела Уляна ЛАЩІВСЬКА.