Головна Інтерв'ю Сільський голова Лаврикова відповів на питання про досягнення та плани на майбутнє

Сільський голова Лаврикова відповів на питання про досягнення та плани на майбутнє

1208
0
сільський голова Лаврикова Михайло Жуком

Отримуємо суттєву підтримку від влади

7 грудня в Україні відзначають День місцевого самоврядування. На ці керівні органи покладено надзвичайно важливу місію — втілювати в життя громадські ініціативи та захищати інтереси людей. Напередодні професійного свята ми поспілкувалися зі сільським головою Лаврикова Михайлом Жуком. 

— Михайле Ільковичу, чим для Вас відзначився період головування у Лаврикові?

— На посаді сільського голови я відносно недавно — 3 роки. Основними завданнями, які поставив перед собою на початку каденції, були відкриття у Лаврикові дошкільного навчального закладу та проведення газопроводу. Можу сказати, що нам це вдалося. Отож, садочок запрацював у жовтні 2017-го, до закінчення цього року плануємо запалити газ.

Садок «Дзвіночок» — це надзвичайно вагоме досягнення для нас. Ми забезпечили 17-ма робочими місцями наших жителів. Та найголовніший аспект — це дітвора, яка відвідує садок, навчається, розвивається.

Щодо газифікації, то будувати провідний газопровід ми починали «з нуля». Багато робіт уже виконано, немало ще доведеться виконати, але все ж газифікація Лаврикова — на завершальному етапі.

У 2016 році в приміщенні адмінбудинку провели опалення та встановили санвузол. Сьогодні тривають ремонтні роботи у кабінетах сільської ради.

— Головний показник роботи органу місцевого самоврядування — це бюджет. Як його виконують у Лавриківській сільській раді?

— Бюджет ми перевиконали на 115 %, дохід у нас становить понад 1 мільйон гривень. Ми долучались до фінансування школи, виділяли кошти пільговій категорії перевізників, закупили меблі у садок.

— Чи відчуваєте підтримку області, району, односельчан, зокрема?

— Ми отримуємо суттєву підтримку від влади. Голова Львівської ОДА Олег Синютка спільно з «Львівгазом» долучаються до газифікації. Надія Щур, голова Жовківської РДА, сприяла відкриттю садка (неодноразово контролювала роботу особисто), а нині активно допомагає із запаленням газу. Також хочу відзначити і лавриківців, які переживають за своє село — це ТзОВ «Лавр» (Ігор Горбач), приватний підприємець Микола Мавдрик, ПП «Лаванда» (Ольга Васина), настоятель храму Різдва Пресвятої Богородиці о. Іван Збишко. Ці люди завжди відгукуються на допомогу, за що їм велике спасибі.

У нас розвинена культурна сфера. Марія Думич, художній керівник при Народному домі, вміло організовує як державні, так і релігійні свята, до яких долучаються співочий колектив «Вишиванка» та о. Іван Збишко.

У Лаврикові проживає ветеран Другої світової війни Михайло Климко, якому виповнилося 95 років. Ми підтримуємо його, відвідуємо та запрошуємо на свята. Минулоріч у приміщенні школи відкрили пам’ятну дошку на честь Героя, який не повернувся з АТО Миколи Сала. Загалом, на території Лавриківської сільської ради проживає 22 учасники, які захищали Україну на сході держави. З розумінням та увагою ставимось до них, відвідуємо на свята та вручаємо подарунки. Нещодавно відкрили меморіальну дошку Січовим Стрільцям, де захоронений Олекса Гавришків та 4 невідомих.

— Які плани на майбутнє?

— Планів у нас дуже багато. Найперше, довести до завершення у Лаврикові газопровід. Також проблемою у нас є стан доріг. Тож, сподіваємось, розпочати ремонт. Плануємо провести централізований вивіз сміття. Вагомим здобутком було б освітлення вулиць. Сподіваюсь усіх їх втілити в реальність.

— Що побажаєте колегам напередодні професійного свята?

— Зичу всім миру, добра, злагоди, підтримки, достатку та нових звершень. Наполегливості Вам та нових здобутків у цій нелегкій роботі. А також здійснення усіх задумів та сподівань.

Уляна КОПОТЬ