Головна Історія Боротьба за незалежність триває…

Боротьба за незалежність триває…

254
0

Саме під такою назвою з нагоди 97-ї річниці ЗУНР у приміщенні Державного історико-архітектурного заповідника м. Жовкви відкрили музейну експозицію.

Ще рік тому за ініціативи заповідника було створено музейну експозицію «Перша світова війна на Жовківщині», приурочену до столітньої ювілейної дати розв’язання війни, через висвітлення музейними засобами причин та наслідків війни, військових дій на території Жовківщини з позиції сьогодення.

Цьогоріч відкрито ще одну експозицію сучасності. Як підкреслив у вступному слові директор ДІАЗу Володимир Герич, ця кімната оформлювалася в тісній співпраці волонтерів, учасників АТО та працівників заповідника. Музейні предмети представлені трьома видами джерел: речовими, образотворчими та фото. У кімнатці-музеї знаходяться унікальні речі – це стіл, який виготовлений з елементів зброї, на стінах зображені усі події революційної діяльності нашого народу. Також виготовлено фотоальбом воїнів-сучасників, а ще портрети героїв  Небесної Сотні у вигляді голубів.

Музей є важливим засобом навчально-виховної роботи, формування всебічно освіченої особистості, виховання патріотів українського народу. Перемога Революції Гідності, прийняття пакету законів щодо декомунізації суспільного життя сформували умови для відновлення історичної правди про Другу світову війну, давню і новітню історію, надали можливість віддати шану усім борцям за свободу України.

Зоряна ГУМНИЦЬКА.