Головна Історія День пам’яті українців, які рятували євреїв під час Другої світової війни: звернення...

День пам’яті українців, які рятували євреїв під час Другої світової війни: звернення очільника Львівської області

12
0

Праведниками народів світу стали 125 жителів Львівщини.

У цей день, 14 травня, відзначаємо День пам’яті українців, які рятували євреїв під час Другої світової війни. Загалом 2673 наших співвітчизників визнані Ізраїлем Праведниками народів світу за їхні героїчні вчинки.

«Звичайні українські селяни, вчителі, домашні робітниці, священники, адвокати, няньки, листоноші, шахтарі і співаки. Люди таких статусів та таких професій рятували євреїв на Львівщині під час Другої світової. Станом на зараз Держава Ізраїль визнала Праведниками народів світу 125 жителів нашої області. Сьогодні, у День пам’яті українців, які рятували євреїв під час Другої світової війни, згадуємо надзвичайну сміливість тих, хто, ризикуючи власним життям, наважився вберегти інших від нaцистської політики знищення. Маємо памʼятати про своїх найвідважніших. Коли знаємо свою історію, отримуємо додаткову силу та опору», – зазначив на своїй сторінці у соцмережі Максим Козицький.

Більше дізнатися про цих Героїв можна у музеї «Слідами галицьких євреїв» на вулиці Івана Котляревського, 30 у Львові. Відвідати його можна за попереднім записом: 032 238 98 69.