Головна Історія Горить свіча пам’яті…

Горить свіча пам’яті…

205
0

Багато трагедій пережив український народ, але страшнішого лиха, ніж голод 30-х років, історія України не знає. Це був безпрецедентний злочин у світовій історії. 1932-1933 роки були жахливими на теренах центральної та східної України. Радянська влада і її тодішній керівник Йосиф Сталін поставили собі за мету знищити український народ, поставити на коліна тих, хто міг розумно мислити в інтересах нашої нації. Народна мудрість каже: неврожай від Бога, а голод – від людей. Бог дав людям багатий врожай, але сталінські бандити забирали в людей все. Не шкодували нікого: ні жінок, ні літніх людей, ні малих дітей.

— Сьогодні путінська Росія також хоче знищити все українське, ставить під загрозу існування держави – Україна. Пам’ятаючи винищення української нації у 30-х роках, ми не можемо допустити цього сьогодні, — такими словами звернулася до вихованців Жовківського центру творчості заступник директора з НВР Галина Клин під час акції «Незабутка пам’яті». – Світ мав би розколотись надвоє, сонце мало б перестати світити, земля перевернутись від того, що це було на Землі. Але світ не розколовся. Земля обертається, як їй належить, і ми ходимо по цій землі зі своїми тривогами і надіями. Пом’янімо сьогодні, із спізненням у кілька довгих десятиліть, великомучеників нашої тяжкої історії – мільйони українських селян, жертв небаченого в історії цивілізації голодомору.

Далі присутні на заході переглянули документальний фільм цих буремних часів і послухали вірш у виконанні Вероніки Войтович. На завершення акції під звуки пісні О.Білозір «Свіча» школярі причепили «незабудки пам’яті» на карті України (на світлині), тим самим вшанували померлих від голоду в 30-х роках.

Зоряна ГУМНИЦЬКА.