Головна Історія Крути – вічний символ незламності всіх захисників України

Крути – вічний символ незламності всіх захисників України

271
0

Крути – одна з трагічних і водночас легендарних сторінок в історії українських визвольних змагань 1917-1921 років.

Ця історія досі викликає неоднозначні оцінки. І це відбувається як з боку суспільно-політичної свідомості обох держав, учасниць згаданої події, так і з боку суто історичного підходу вельми шанованих дослідників.

У кінці грудня 1917 уряд радянської Росії розпочав відкриту агресію проти Української  Народної Республіки. У запалі громадянського протистояння, трансформації суспільного і політичного світогляду, в пікових точках переломних моментів, що стали низкою таких подій, які змусили нашу історію зазнати найглибших змін, бій під Крутами ніяк не міг залишитися в забутті. Правда в тому, що народ України любить свою країну. Герої Крут назавжди залишаться світлими в нашій пам’яті. 29 січня — день подвигу та прикладу для майбутніх і нинішніх поколінь. 29 січня — день надії і любові до своєї Вітчизни.

Вшановуючи героїчні події тих буремних років, у районному кінотеатрі ім. Т. Шевчека м. Жовкви впродовж тижня транслювався документальний фільм «Лист без конверта» для школярів місцевих шкіл і для усіх охочих. Також цей фільм було показано  й у с. Боброїдах.

Зоряна ГУМНИЦЬКА.