Головна Свято Йорданські купання у Куликові

Йорданські купання у Куликові

281
0
Йорданські купання
Йорданські купання

Ось і новорічно-різдвяний цикл святкувань добігає свого завершення. В містечку Куликові цьогоріч, окрім різдвяного фестивалю «КОЛЯДУЙМО РАЗОМ!»,  масово люди зібрались і на Свято Водохреща. Це третє  і завершальне свято, яке в народі має ще назву Йордан.

Православні та греко-католики відзначають цей день 19 січня, тому воно збігається зі святом Богоявлення. Ісус Христос прийняв хрещення від Івана Хрестителя у р. Йордан. Вода цього дня набуває цілющих властивостей, а для багатьох людей купання на Водохреща означає освячення душі і тіла.

Уже традиційно у Куликові у цей день масово збираються, аби зануритися у Йорданську воду й очиститися.  Це відбувалося на новому басейні  на вулиці Калнишевського.

Захід справді згуртував навколо багатьох людей місцевої громади. Напередодні  мешканці прорубали у водоймищі ополонку, а над нею встановили вирізаний Хрест із льоду. Захід розпочали із молитви й освячення води місцевими парохами Володимиром Коткевичем та Романом Стецком. Опісля присутніх привітала зі святом голова Куликівської селищної ради Лілія Бова. Всі охочі мали змогу ввійти у Йорданську воду, яких, до речі, було чимало як серед чоловіків, так і серед  жінок.

Лунали колядки. Дівчата частували гарячим чаєм, вином, пампушками, а згодом приготували для всіх гостей бограч.

Ірина КОЖУШКО.