Головна Історія Мешканці Жовківщини взяли участь у панахиді та урочистому вшануванні Героїв Небесної Сотні

Мешканці Жовківщини взяли участь у панахиді та урочистому вшануванні Героїв Небесної Сотні

305
0

Хто вмирає в боротьбі, у серцях живе навіки

Їх назвали Небесною Сотнею — українців, які загинули у Києві на Майдані, вулицях Грушевського та Інститутській. Гинули за  честь, за волю, за право бути народом — джерелом і мірилом влади у власній державі, за країну, в якій не страшно жити і народжувати дітей. Ніхто не в праві забути морозні дні 2013-2014 року, коли від напруги закипала в жилах кров, коли в ім’я віри і правди один за одним падали від куль майданівці, аби прорости в наших серцях червоними квітами пам’яті.

Цими днями вся українська спільнота вшановує ТИХ, які розкрили нам очі, які змусили подивитися на життя зовсім по-іншому, і які своїм прикладом показали, як треба сьогодні відстоювати незалежність, любити Україну та свій народ.

Очільники району — голова Жовківської РДА Роман Черніховський, голова Жовківської районної ради Роман Горбань, мер міста Жовкви Петро Вихопень, заступники голів — Алла Жук та Любов Дунець, начальники відділів, небайдужі мешканці Жовківщини на чолі з духовенством теж взяли участь у панахиді та урочистому вшануванні Героїв Небесної Сотні біля символічного пам’ятника, який знаходиться на вулиці Воїнів УПА.

…20 лютого 2014 року в Києві на Майдані обірвалося життя і нашого земляка Анатолія Жаловаги. Він дуже любив Україну, батьки його виховали справжнім патріотом. Будучи в перших рядах на барикадах, загинув від кулі снайпера… Пам’ять про рідних для родин є дуже цінною, вона дає їм сили жити далі, та біль від втрати не стихає.

Далі урочистості перенеслися на площу Вічеву, де усі долучилися до щорічної акції «Ангели пам’яті», розвішуючи білих ангеликів на деревах. У виконанні Євгенії Таранюк-Батючок і вокального тріо у складі Оксани Масляк, Уляни Рожкової та Мар’яни Тимчишин прозвучали пісні «Герої не вмирають» і  «Обійми мене». Також Тарас Олійник, Лев Грищак і Максим Правець прочитали твори, а Денис Шемечко виконав соло «Я не хочу гратись у війну».

Хай кожен торкнеться пам’яттю цього священного вогню, частинки вічного, а  світло цієї свічки, хай буде даниною тим, хто навічно пішов від нас. Хто заради торжества справедливості жертвував собою. Вони повинні жити в нашій пам’яті.

 

Зоряна ГУМНИЦЬКА