Головна Історія На Личакові вшанували пам’ять видатного Українця – Івана Франка

На Личакові вшанували пам’ять видатного Українця – Івана Франка

137
0

28 травня на Личаківському цвинтарі відбулося вшанування видатного українського поета, прозаїка, драматурга, публіциста, перекладача, громадського і політичного діяча Івана Франка з нагоди  107-мих роковин відходу його у вічність.

Громадськість, академічна спільнота ЛНУ імені Івана Франка, представники Інституту франкознавства ЛНУ, Інституту Івана Франка НАНУ, ДІКЗ “Нагуєвичі”, Дому Франка, студенти поклали квіти до пам’ятника Каменяру. Панахиду на могилі Івана Франка відправив отець Михайло Семчишин духовно-пасторального відділу УКУ.

Звернувся до присутніх ректор ЛНУ, професор Володимир Мельник, який наголосив, що Франко дає кожному з нас не лише інтелектуальний урок, а й певний заклик і керунок до дії.

«Франко був тією особистістю всепланетарного масштабу, яка не просто декларувала як комусь і всім треба жити, а своїм прикладом і своїм життям, не галасливими фразами, а важкою невтомною працею, вчив нас ставити свої інтереси нижче національних, – зазначив  Володимир Мельник.

Упродовж заходу також традиційно звучала поезія Великого Каменяра, зведений хор Заслуженої хорової капели України «Боян» імені Євгена Вахняка та Народного ансамблю пісні і танцю «Черемош» виконали  «Не пора» та «Зродились ми великої години».

Завершився захід спільним виконанням Державного Гімну України.