Головна Історія Незламність духу нашого народу

Незламність духу нашого народу

347
0

1 листопада ми вшановуємо знаменну подію в історії національного державотворення. 98 років тому на наших теренах проголошено Західноукраїнську Народну Республіку. Українці засвідчили незламність духу, самовідданість у боротьбі за національну державність.
«Український народе! Голосимо тобі вість про твоє визволення з віковічної неволі! Віднині ти господар своєї землі, вільний громадянин Української держави», – цими словами відозви Української Національної Ради було фактично утворено ЗУНР. А кількома годинами раніше, у ніч на 1 листопада 1918 року, українські стрілецькі частини під командуванням Дмитра Вітовського без жодного пострілу взяли під контроль найважливіші установи Львова.

Прагнення наших батьків  до волі особливо розуміємо і відчуваємо у сьогоденні. Відстоювання державності заради нашого майбутнього знову стало актуальним, коли на східних теренах України українські воїни боронять від агресора цілісність і незалежність рідної землі. Соборність, здобута кров’ю мільйонів патріотів,  —  наше священне надбання.
У день знаменної історичної події жовків’яни разом із духовенством, владою району та міста урочистою ходою вирушили на міське кладовиде, до могил Січових Стрільців. Учасники віча-реквієму пригадали тогочасні державотворчі події Листопадового Чину і вшанували пам’ять полеглих.

Голова Жовківської РДА Надія Щур і голова Жовківс-кої районної ради Роман Горбань поклали квіти, присутні запалили свічки на могилах Січових Стрільців. Священнослужителі на чолі з преосвященним владикою Сокальсько-Жовківської єпархії Михаїлом Колтуном відправили Панахиду за упокій душ творців ЗУНР. М. Колтун наголосив у промові, що ми повинні любити рідну землю, любити і поважати один одного, проявляти увагу і терпіння, бо знову доводиться не лише розбудовувати країну, а й відстоювати її незалежність.

Учитель історії Жовківської ЗОШ № 2 Михайло Скрипка розповів про передумови і значення для подальшого державотворення проголошення Західноукраїнської Народної Республіки. Листопадова національно-демократична революція в Галичині стала важливою ланкою процесу створення у січні 1919 року єдиної соборної України. Усьому світові було продемонстровано волю нашого народу до свободи і незалежності.
Урочистий захід супроводжувався співом народної хорової капели «Діброва», яка виконала стрілецькі пісні. Вшанування події завершилось духовним гімном «Боже великий, єдиний».

Уляна Лащівська.