Головна Свято Культура — простір, в якому проходить все життя людини

Культура — простір, в якому проходить все життя людини

352
0

Раніше Всеукраїнський день працівників культури і аматорів народного мистецтва відзначався в Україні 23 березня. А з 2014-го цей День став відзначатися 9-го листопада, спільно з Днем української писемності та мови.
Українська культура — одна з небагатьох, яка змогла вистояти під могутнім натиском чужих агресивних впливів, зберегти свою самобутність, первозданну чистоту і незамуленість.
Жовківський район налічує більше тисячі учасників художньої самодіяльності, амато-рів народного мистецтва, музикантів. Упродовж дев’яти місяців цьогоріч у районі проходили творчі звіти учасників художньої самодіяльності. Серед них — були кращі з кращих, які радували жителів своїми талантами.

Варто зазначити, що в кожному селі чи місті є ті, хто своїм чудовим талантом зачаровує, піднімає на дусі. Це, зокрема, вокальні ансамблі Народних домів сіл Лаврикова, Бишкова, Магерова, Боянця, Волі-Висоцької, В’язови, Куляви, Пилів, Деревні, Зарудців, Купичволі, Любелі, Погариська, Гійча, Равського, Річок, Сулимова, Сопошина. А які чудові музичні гурти маємо у Народних домах Лаврикова, Туринки, Шабельні, Строятина, Рави-Руської, Добросина, РНД, Боброїдів, Куликова! І поруч з ними чудових вокалістів – Миколу Стахуру, Наталію Полоцьку, Галину Дорош, Юлію Капітан, Лесю Миторак, Богдана Брунця, Маряна Лучка, Галину Чорну, Уляну Рудик, Назара Пешка, Тетяну та Юрія Перогогів, Маргариту Білик, Ярину Свідрак, сестер Калічинських, Ольгу Гель.
Саме для них, працівників культури та майстрів народного мистецтва проходило дійство у Народному домі за участю голови Жовківської РДА Надії Щур, керівника відділу культури та туризму Жовківської РДА Галина Фесюк та синкела Сокальсько-Жовківської єпархії у справах парафії о.Степана Макара.

«Культура створює духовність людини і подяку вам за вашу роботу, яка для людей є святом, неможливо виразити ні піснею, ні танцем. Мистецтво як прояв культури в нашому житті – це відпочинок, змога насолодитися тим, чого прагне власна душа. Тож нехай наша українська культура завжди майорітиме своєю самобутністю серед світової культурної спільноти», — такі теплі слова на адресу культпрацівників та майстрів народної творчості виголосила голова РДА Надія Щур і вручила районні відзнаки митцям культури району за розвиток галузі в ім’я розквіту рідного краю й на благо України. Від кервіника відділу культури і туризму гармоти вручила Галина Фесюк. А ще учасники святкового дійства мали змогу насолодитися міні-концертом за участю творчих колективів.

Отак, усе життя в нас свято,
Нехай і заробляєм небагато.
Та раді ми! Бо до усього звик
Веселий балагур – культпрацівник!
Професія працівника культури відрізняється від інших. Ми живемо для того, щоб бути потрібними людям. І вони це розуміють. Спасибі вам, працівники культури, що ви були, є й залишаєтеся вірними своїй справі. Спасибі за ваш оптимізм і невгамовну натуру.

Зоряна ГУМНИЦЬКА.