Головна Духовне Церкві на Жовківщині – 225 років!

Церкві на Жовківщині – 225 років!

308
0

У с. Замочку Жовківського деканату відсвяткували ювілей – 225-ліття храму св. влкмч. Димитрія.
Велично і дзвінко били цього недільного дня дзвони у селі, закликаючи замочківців на урочисту Літургію. Піднесено та радісно поспішали прихожани до свого храму, віддаючи належне організації та такому кількісному священичому удостоєнню. На святкування завітали численні гості з навколишніх сіл, вихідці зі Замочка.

Урочистість очолив Преосвященний владика Михаїл Колтун, якого хлібом-сіллю зустріли місцеві школярі. З архиєреєм співслу-жили священики, які колись душпастирювали в цьому селі, священнослужителі з сусідніх парафій, отці з єпархіального управління та ті, що виявили зацікавлення тим величним святом. Перед Літургією нижчі свячення прийняв Володимир Кот, а після Анафори архієрей  рукоположив у диякони Михайла Захарка та Володимира Кота.
У своїй проповіді єпископ закликав присутніх давати свідчення християнського життя: «Ми цим празником втішаємося, віримо в цей празник, в великомученика Димитрія, який втішався вірою і засвідчив свою віру мученичою смертю і багатьом допомагає у вірі, в християнському витриванні і свідченні у вірі». Далі архіпастир продовжив: «Сьогодні, коли втішаємося свободою, що маємо можливість свідчити свою віру, ми повинні захищати свою Батьківщину, землю, наш народ, цінності та нашу гідність. Ми свідомо визнаємо віру в молитву, в мучеництво, в загробне життя, що ті, що гинуть приносять цю жертву зі свого життя, заради свободи і незалежності. Ми живемо не для того, щоб померти, але маємо цінності в житті, які маємо плекати».

Настоятель парафії о. Ярослав Малиш, секретар-референт єпископа, подякував архиєрею за батьківську опіку в служінні та подарував йому двокирій і трикирій. Опісля о. Ярослав поіменно представляв людям кожного присутнього священика, і який уряд в єпархії вони виконують.
На завершення єпископ окропив усіх свяченою водицею.

Наш кореспондент.