Головна Історія Пам’ять поколінь буде вічно жити…

Пам’ять поколінь буде вічно жити…

778
0

Щохвилини 24 особи… Щогодини 1420 осіб… Щодоби 34180 осіб… Стражденна українська нація пережила страшний геноцид – Голодомор, за роки якого було закатовано в найжахливіший спосіб –  голодом 4,5 мнл. українців. Це страшні цифри і страшна трагедія… і кожен з нас повинен пам’ятати і не забувати минулого, бо без усвідомлення минулого, без аналізу помилок в минулому, в нас ніколи не буде майбутнього.  

Саме таким жахливим способом цей режим мав на меті знищити українську націю, розірвати зв’язок «мертвих, живих і ненароджених». Але голодомор не зламав наш народ, бо були ті, хто до останнього продовжував боротьбу, чинив опір. І нехай сьогодні  осатанілі вороги нашого народу і далі оскаженіло заперечують право українців мати  «в своїй хаті, свою правду і силу, і волю» — нас не зламали тоді і не зламають нині.

Ми не можемо повернути час  назад, але можемо зберегти у серці пам’ять, і ця пам’ять додасть нам сили захистити своє майбутнє. Ми виховуємо наше молоде покоління на цій пам’яті, щоб вони були іншими, гідними синами і доньками  рідної  України. Саме таке завдання ставлять перед собою адміністрація і вчителі  Великогрибовицької школи, дотримуючись програми національно-патріотичного виховання молоді, і вкладаючи  у свої  шкільні заходи головну мету: «виховуючи особистість  — виховуємо майбутнє нації».  
Вечір-реквієм, що відбувся у Великогрибовицькій ЗОШ І-ІІІ ступенів ще раз показав, що діти вміють слухати, вони будуть пам’я-тати,  і вже ніколи не забудуть  того, що пережив український народ.

Педагог-організатор М. В. Попович підготувала разом з учнями 10-го та  5-го класів  чудовий сценарій, звучало багато віршів про ті трагічні часи, а використання слайдів дало змогу учням показати документальні факти  про ці події. У залі тихо лунала музика, і всі присутні вслухались у слова ведучих цього вечора — М. Питель, В. Ненчука, В. Лози та О. Милян, всім серцем сприймали кожне слово, кожен звук виступаючих. Панувала зворушлива тиша… Хвилиною мовчання і запаленими свічками всі присутні у залі вшанували мільйони українців, замордованих, знищених, закатованих. А завершився вечір-реквієм акцією «Незабудки пам’яті», коли дирекція школи, вчителі, учні та батьки мали змогу  залишити на карті України свою часточку пам’яті і скорботи.   

Галина ВАСЬКІВ,
заступник директора з НВР Великогрибовицької ЗОШ І-ІІІ ст., голова Жовківського об’єднання українок «Яворина».