Головна Історія Пам’ятаємо і робимо висновки

Пам’ятаємо і робимо висновки

289
0

Традиційно щороку у четверту суботу листопада Україна вшановує пам’ять жертв Голодоморів. Повсюди проходять поминальні заходи за померлими у страшні роки голоду, штучно створеного тотаталітарним режимом більшовиків.
На знак вшанування пам’яті невинних жертв голодомору у Жовківському навчально-реабілітаційному центрі І-ІІІ ступенів «Злагода» проведено історично-поминальний захід. Мільйони синів і дочок України (статистика називає різні цифри померлих), старших і зовсім ще маленьких, і навіть ненароджених безжально винищив тоталітарно-комуністичний режим, свідомо спланувавши цинічну і нелюдську операцію.

Тільки правда про геноцид українського народу і чиста пам’ять про усіх полеглих здатна звільнити нас від мороку минулого. На цьому наголосив учитель Ігор Полуситок, який організував і провів захід. Запаленою свічкою і хвилиною мовчання діти і наставники вшанували пам’ять жертв голодоморів. Пісня «Свіча» у виконанні О. Білозір пригадала тогочасні трагічні події.

На підготовлених відеослайдах продемонстровано вражаючі картини з людьми, які пухли від голоду, й жахливі цифри смертей. Страшно подумати, з яким цинізмом  винищували українців, а відібране у них зерно продавали за кордон і  вилучені кошти спрямовували на військову індустрію. В Україні й за рубежем встановлено чимало пам’ятників жертвам Голодоморів. Світова спільнота визнала Голодомор в Україні геноцидом – свідомим винищенням.
Науковий працівник Жовківського туристично-інформаційного центру Віктор Заславський навів цікаві факти  про причини і наслідки Голодомору. Хоч наші західні терени оминули ці жахіття, але українці Заходу завжди солідарні із побратимами зі Сходу. Про це свідчить, зокрема розпис Юліана Буцманюка у  церкві оо. Василіян.

Уляна Лащівська.