Головна Історія У Львові молитвою вшанували пам’ять жертв «акції «Вісла», розпочатої комуністичним режимом у...

У Львові молитвою вшанували пам’ять жертв «акції «Вісла», розпочатої комуністичним режимом у 1947 році

256
0

У 75-ті роковини операції ” Вісла” депутати Львівської обласної ради разом з громадою вшанували пам’ять депортованих та загиблих українців.

Як зазначила голова суспільно-культурного товариства «Надсяння», депутатка Львівської обласної ради Соломія Риботицька, на Львівщині 75-ті роковини планували відзначити великим віче, провести наукову конференцію, круглий стіл на тему: «Акція Вісла» – переосмислення “. Але війна зруйнувала плани.

«То ж сьогодні представники об’єднання “Закерзоння” разом з громадою помолилися біля пам’ятника депортованим у 1944-1951 роках українцям. Сталінський режим рашизму тоді мав на меті винищити українську націю, де б українці не жили. Але й надалі відчуваємо зазіхання рашизму на нашу, вже суверенну державу, на територію України. Нам треба добре вивчати й пам’ятати свою історію», – наголосила Соломія Риботицька.

Голова комісії з питань з питань культури та інформаційної політики Святослав Шеремета, наголосив, що злочини комуністичного режиму проти українців росіяни повторюють через 75 років. У 21 столітті у росіян тема винищення української нації набула більших масштабів та відверто пропагується у публічному просторі.

«У 1947 році росія також жорстоко вбивала та вивозила з домівок українців, прикриваючись терміном «спецоперація». Ми, як і попередні покоління наших земляків, боремося за право жити на своїй землі. Україна відбулася як незалежна держава, увесь світ захоплюється мужністю та волелюбністю нашої нації.  Українці завершать цю війну перемогою над рашизмом», – акцентував Святослав Шеремета.