Головна Історія В Жовкві на площі Вічевій відбулося Народне поминальне віче в День пам’яті...

В Жовкві на площі Вічевій відбулося Народне поминальне віче в День пам’яті жертв Голодомору

345
0

Горіли свічки, голосили дзвони

Минулої суботи, 24 листопада, Україна вшановувала  пам’ять  жертв Голодомору — штучного голоду мільйонів селян радянської України, знищених сталінським режимом у 1932-1933 роках. Це була  цілком свідома  політика Сталіна щодо українського селянства, акт примусу та залякування, відповідь на непокору та опір українців на політику насильницької колективізації.

Поки існував комуністичний режим, навіть говорити про голод 1932-1933 років було суворо заборонено. Лише 28 листопада 2006 року Верховна Рада України ухвалила закон “Про Голодомор 1932-1933 років в Україні”, згідно з яким Голодомор був визнаний геноцидом українського народу. Згідно з українським законодавством “публічне заперечення Голодомору 1932-1933 років в Україні визнається наругою над пам’яттю мільйонів жертв Голодомору, приниженням гідності Українського народу і є протиправним”.

За 85 днів до Дня пам’яті жертв Голодомору — 24 листопада 2018 року — ще 1 вересня 2018 року у Києві розпочалася міжнародна акція «Запали свічку пам’яті», яка упродовж 85-ти днів буде проходити в 85 куточках світу. Метою цієї акції є об’єднання українців у всьому світі і громадян інших країн для вшанування пам’яті про один з найбільших злочинів в історії людства.

Скорботною ходою учасники заходу у районному центрі прямували до пам’ятного знака-хреста. Там священнослужителі відправили панахиду за загиблими від голоду. Очільники району та міста поклали квіти до пам’ятника жертвам Голодоморів.

Де знайти твір про Шевченка – дізнайтеся у нашій публікації

На площі Вічевій відбулося Народне поминальне віче. До людей, що прийшли вшанувати невинних жертв, звернулися о. Петро Бранець та голова РДА Надія Щур з проханням молитись за загублені душі та пам’ятати страшні сторінки історії українського народу.

Діти у скорботних хустинах — учасники хореографічної студії “STAN” — виконали композицію “Свіча” під вокальний супровід вокалістки районного Народного дому Наталі Полоцької. Присутні схилили голови та хвилиною мовчання вшанували память жертв Голодоморів. За вікнами свідомих жовківчан о 16.00 загорілися свічки — так люди  взяли участь у всеукраїнській акції «Запали свічку пам’яті». Довго не стихали й дзвони у храмах — як плач за  мільйонами українців, які загинули мученицькою смертю від голоду.


Надія Байбула