Головна Історія В Жовкві відбулося віче-реквієм за усіма жертвами Голодоморів на Україні

В Жовкві відбулося віче-реквієм за усіма жертвами Голодоморів на Україні

786
0

Без минулого немає майбутнього

Щорічно, в четверту суботу листопада, ми згадуємо та вшановуємо пам’ять мільйонів наших співвітчизників, які загинули під час Голодомору найжахливішою смертю внаслідок варварської політики сталінського режиму.

Із нагоди 86-х роковин 23 листопада пом’янула та вшанувала невинно убієнних голодним мором мільйонів українців і жовківська громада на чолі зі священнослужителями та владою.

Як завше, біля символічного Хреста, на перетині вулиць Равської та Лесі Українки було відслужено отцями Терентієм та Василем, ЧСВВ панахиду, а перший заступник голови Жовківської РДА Любов Дунець, заступник голови Жовківської районної ради Алла Жук, мер міста Петро Вихопень та
присутні запалили лампадки.

Продовжилося віче-реквієм на центральній площі міста Вічевій хвилиною мовчання за усіма жертвами Голодоморів. Також у виконанні солістки районного Народного дому Наталії Полоцької прозвучала пісня «Свіча», на яку хореографічна студія «STAN» (керівник Люся Томак) виконала зворушливу композицію. Віче завершилося запаленням лампадок, викладених у символічний хрест.

«Наша українська земля багатостраждальна. Славна традиціями, але і водночас, трагічними подіями. Кожного століття загарбники йшли на нашу мирну родючу українську землю, щоб людей робити рабами. Ми маємо пам’ятати про ці злочини. Хоча Господь каже прощати. І ми прощаємо. Але і маємо пам’ятати. І будуть минати роки, століття, не маємо права забувати про ті трагічні події і передавати їх з покоління в покоління. Адже наша свобода, наша незалежність,  наша держава ціною крові мільйонів синів і дочок існує і живе. Дорогі діти і молоде, пам’ятаймо як люди шукали того кусочка хліба, щоб не померти з голоду. І не знаходили. Сьогодні ми схиляємо голови перед ними. Нехай та світла пам’ять буде в наших серцях. Жиймо і дякуймо Богові за кожен прожитий день. Просімо Всемилостивого Бога, щоб Україна, яка постала з колін, була процвітаючою християнською європейською державою», — наголосив у своїй промові о. Василь Батюк, ЧСВВ.

Зоряна ГУМНИЦЬКА