Головна Історія За споконвічну мрію народу

За споконвічну мрію народу

397
0

Напередодні Дня Соборності України – 20 січня, у пятницю — до районного Народного дому зійшлися представники районної та міської влад, волонтерських організацій, а також громадськість, аби пригадати й вшанувати Акт Злуки  Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки.

Перед присутніми з історичної довідкою виступила заступник голови Жовківської районної ради Алла Жук. У своїй промові доповідач говорила про героїчні  події,  які передували проголошенню Акту Злуки УНР та ЗУНР, що відбувся в 1919 році та спирався на споконвічну мрію українського народу про незалежну, соборну національну державу: «Сьогодні в Україні неспокійно. Болить серце за долю народу. Хочеться кричати, коли думаєш про цвіт нації – молодих хлопців, які загинули і продовжують віддавати свої життя за територіальну цілісність і соборність України».

Присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять загиблих воїнів Української Галицької Армії, ЗУНР, Січових Стрільців та новітніх Героїв, загиблих під час Революції Гідності та в зоні проведення АТО, які боролися за волю та свободу України.

У святкових урочистостях взяли участь: фольклорний колектив «Джерела Розточчя», Наталія Полоцька, Юлія Капітан,  юні учасники хореографічної студії STAN, фольклорний колектив Народного дому с. В’язови із театральною постановкою «Свята Вечеря».

Наш кореспондент.