Головна Цікаво Протидія торгівлі людьми

Протидія торгівлі людьми

552
0

За даними Представництва Міжнародної організації з міграції (МОМ), понад 160 тисяч українців постраждали від торгівлі людьми, починаючи з 1991 року. Торговці людьми можуть вводити в оману, використовуючи фірми з посередництва в працевлаштуванні за кордоном, туристичні, шлюбні та модельні агенції, служби знайомств, агенції шоу-бізнесу, а також оголошення, рекламу в засобах масової інформації та мережі Інтернет.

Минулого тижня управління соціального захисту населення Жовківської райдержадміністрації за участі громадської організації «Центр «Жіночі перспективи» провело круглий стіл на тему: «Налагодження ефективної взаємодії суб’єктів національного механізму взаємодії у сфері протидії торгівлі людьми». У тематичній зустрічі взяли участь заступник голови Жовківської РДА Юрій Дубневич, начальник УСЗН Жовківської РДА Ігор Гуменюк, головний спеціаліст з питань сімейної політики УСЗН Уляна Вишенко та фахівці відділу освіти, ЖРЦСССДМ, служби у справах дітей та ін. Мета проведення круглого столу –  удосконалення навичок службовців щодо здійснення заходів у сфері протидії торгівлі людьми, зокрема ідентифікації, перенаправленні та наданні допомоги особам, які постраждали від цього злочину.

Що ж таке «торгівля людьми»? Це злочин – придбання та продаж людей з метою трудової або сексуальної експлуатації, незаконного вилучення органів, використання в жебрацтві, дослідах та військових конфліктах. Часто ті, хто постраждали внаслідок торгівлі людьми, були викрадені, потерпали від фізичного та психологічного насильства, зазнали погроз та гвалтувань, були позбавлені свободи пересування, їх примушували виконувати певну роботу за низьку платню або зовсім без неї…

Торгівля людьми вважається тяжким злочином в Україні та багатьох інших країнах – це сучасне рабство. Торгівля людьми — третій (після нелегальної торгівлі зброєю та наркотиками) за рівнем прибутковості кримінальний бізнес, за оцінками Міжнародної організації праці.

Координатором роботи щодо встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми, є місцева держадміністрація.

Телефонні консультації:

Безоплатна телефонна лінія зі стаціонарних телефонів: 8-800-505-50-10.

Безоплатно з телефонів мобільних операторів: 527.

Консультації у Львові за телефонами: 8(032) 295-50-60; 8(032) 244-93-21.

Ви також можите отримати допомогу у районному центрі: м. Жовква, вул. Львівська, 40. тел. (03252) 61-403, 21-753.

Уляна ЛАЩІВСЬКА.