Головна Історія Жовківчани вшанували пам’ять учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

Жовківчани вшанували пам’ять учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

426
0

Вшанування мужніх людей, які ціною свого життя і здоров’я змогли здолати страшну трагедію

Чорнобиль для України — тяжке, виснажливе випробування, яке залишило глибокий слід не лише в пам’яті, а й в долях людей. Трагедія зачепила всіх. Аварія вражала своїми масштабами: стався викид радіації, еквівалентний 500 атомним бомбам, постраждало понад 3 мільйони людей, сотні тисяч покинули свої домівки.

На захист стали ліквідатори, сміливі та мужні люди, які ціною свого життя та здоров’я зупинили катастрофу, не дали їй стати ще масштабнішою. Ціна боротьби з невидимим лихом виявилася дуже високою. Аби вшанувати пам’ять усіх тих, хто віддав життя у нерівній боротьбі з «мирним атомом», який вогнем опалив нашу землю, та висловити повагу і вдячність тим, хто вижив у тому пеклі, щороку 14 грудня в Україні відзначаємо День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Вперше дату було встановлено Указом Президента у 2006 році й обрано її невипадково. Саме цього дня відбулася здача в експлуатацію об’єкту «Укриття» — саркофагу, котрий забезпечив зберігання радіоактивних відходів на аварійному четвертому реакторі Чорнобильської АЕС.

Напередодні, 13 грудня, у Львові біля пам’ятного знака «Героям і жертвам Чорнобиля» поклали квіти, відбулася панахида за жертвами аварії на Чонобильській АЕС. До заходів долучились представники влади міста та області, духовенство, громадські діячі, активісти, родини ліквідаторів.

Відтак, від громади міста, Львівської райдержадміністрації та Львівської обласної ради, Міністерства оборони було вручено грамоти та подяки ліквідаторам. Зокрема за мужність і високий професіоналізм, виявлені під час ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції, відзначено учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, членів ЖРО «Союз Чорнобиль України» Юрія Михайловича Чеснока, Івана Миколайовича Іванця, Володимира Степановича Рибая, Олександра Семеновича Єромова та Петра Луковича Дзюньку, голову Жовківської районної організації «Союз Чорнобиль України».

Вже наступного дня у Жовківській ЗОШ № 3 відбулося нагородження юних художників, чиї малюнки були визнані найкращими у конкурсі художньої творчості «Дзвони Чорнобиля». За умовами конкурсу, діти зображали своє бачення Чорнобильської трагедії та її наслідків. Врешті тим, кому це вдалося найкраще, вручили почесні грамоти та солодкі подарунки. Втішні смаколики отримала й решта учасників конкурсу. Відзначено й малюнки дітей інших шкіл Жовківщини.

Сьогодні ми згадуємо їх — тих, хто усвідомлено й мовчки віддав за нас своє життя у ядерному котлі. Попри величезну ціну, яку довелося заплатити, самі ліквідатори-чорнобильці нерідко називають 14 грудня
святом.

Наш кореспонден