Головна Герої 20 лютого в центрі села Глинська відбулося віче, присвячене річниці пам’яті героям...

20 лютого в центрі села Глинська відбулося віче, присвячене річниці пам’яті героям Небесної Сотні

258
0

Їх назвали Небесною Сотнею – українців, які загинули в Києві, на Майдані, вулицях Грушевського та Інститутській. Гинули за честь, за волю, за право бути Українцем і за свою Батьківщину. Героїчна сотня, зробивши перший крок, журавлиним ключем полинула у вирій вічності, ставши нашими Ангелами-Охоронцями на небі.

Описати, а тим більше відчути глибину трагедії і болю, які впали невимовним тягарем на Україну, нині не під силу нікому. Гіркі події сьогодення не могли залишити байдужими і нас. 20 лютого в центрі села Глинська відбулося віче, присвячене річниці пам’яті героям Небесної Сотні, яке організували місцеві активісти Андрій Дорота та Руслан Звір. Розпочався вечір традиційним виконанням Гімну України. Настоятелі церков о. Степан (УПЦ КП) та о. Ігор (УГКЦ) відправили панахиду за померлих героїв і за тих, хто поклав своє життя за кращу долю рідної держави. До громади звернулась сільський голова Ольга Тенета, яка запропонувала хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих героїв Небесної Сотні і всіх загиблих на сході України. Зійшлося багато небайдужих глинчан. Здається, що спільна молитва за померлих долітала до самого неба. Неможливо було стримати сліз, переглядаючи з екрана кінопроектора, який було встановлено на центральній площі, події, що відбувалися у лютому 2014 року. Люди плакали. Після перегляду фільму усі присутні запалили свічки пам’яті Героям Небесної Сотні (на світлині).

Хай пам’ять усіх невинно убитих згуртує нас, живих, дасть нам силу та волю, мудрість і наснагу для зміцнення власної держави на власній землі. Слава Україні! Героям Слава!

Ольга КІСІЛЬ,  секретар Глинської сільської ради.