Важко уявити собі життя людини без вогню. Він допомагає приготувати їжу, зігрітися, коли холодно. Але якщо потрапить у невмілі руки, то може стати грізним ворогом, яким є пожежа. Пожежі — це неконтрольований процес горіння. Основними видами пожеж як стихійних лих, що охоплюють великі території, є ландшафтні пожежі — лісові та степові.
Причиною виникнення пожеж є недбала та необережна поведінка із вогнем, порушення Правил пожежної безпеки, природні явища (блискавка, посуха). Хоча відомо, що 90 % загорянь виникає з вини людини. Тобто серед причин виникнення лісових пожеж головним вважають антропогенний фактор. Тому особливої уваги вимагають лісові масиви, розташовані поблизу великих промислових центрів, лікувально-оздоровчих закладів, шляхів, електромереж. Природні кліматичні умови (висока температура повітря, невелика кількість опадів тощо) найчастіше лише підвищують ймовірність загоряння та впливають
на швидкість розповсюдження пожежі. Велику загрозу становить спалювання трави на сільськогосподарських полях, які прилягають до лісових угідь, тому що вогонь перекидається у ліс, спричиняючи пожежу.
Аби зберегти наше національне багатство — ліси, закликаємо Вас, шановні краяни, дотримуватись Правил пожежної безпеки й обережно поводитись із вогнем на природі, не залишати вогнищ поблизу та безпосередньо у лісі, не кидати недопалків. Якщо Ви будете з розумінням і відповідальністю ставитись до цього, то ми збережемо своє зелене господарство і будемо гідно називатись дбайливими господарями своєї землі.
Г. МОРОЗ, інженер охорони та захисту лісу ДП «Жовківський лісгосп».