Головна Герої Образ матері – в малюнку

Образ матері – в малюнку

138
0

У травні, коли розквітають квіти, і дзвенить пташиний спів, теплий весняний вітер приносить до нас свято Матері. Слово «мати» — вічне й неповторне, як світ. До її щедрот тягнеться все живе. Мати – це вічність життя, це вона щоднини і щогодини дарує лагідні слова, боронить нас від усіх бід. Мама. Найдорожче слово в світі. Де б ти не був, що б ти не робив, вона назавжди освітить твій шлях ніжним серцем, відданим тобі.

На початку березня на сторінках нашого часопису редакція  оголосила про проведення творчого конкурсу дитячого малюнку на тему «Все починається із мами», приуроченого саме до дня Матері. Організаторами  його виступили, окрім часопису «Відродження» (редактор Євген Вегера), Жовківський центр дитячої та юнацької творчості (директор ЦТ Ірина Чурій). У ньому взяли участь активні та творчо-обдаровані діти з 10 шкіл району та Центру творчості. Треба додати, що редакція вперше виступила з пропозицією щодо проведення такого масштабного конкурсу. На оголошення відгукнулося 3 учнів Жовківської ЗОШ № 1, 6 – Жовківської ЗОШ № 2, 1 учениця Жовківської ЗОШ № 3, 3 – Волицької ЗОШ, 1 – Сопошинської, Кам’яногірської, Магерівської та Зіболківської ЗОШ, 4 – Жовківської спецшколи-інтернату та 9 вихованців Центру творчості.

Школярі намагалися виразити у малюнках усю любов та повагу до найдорожчих, найрідніших людей в нашому житті – матерів. Кожен з них висловив це по-своєму, самобутньо й особливо. Звісно, роботи виявились дуже контрастними, зважаючи на те, що в конкурсі брали участь школярі різного віку. Але кожного можна зрозуміти: він, у силу своїх можливостей, з домомогою пензля чи олівця творив на папері образ – найкращої, найближчої людини.

Компетентне журі у складі Софії Каськун (директор музею «Жовківський замок» Львівської національної галереї мистецтв ім. Б. Возницького), Оксани Кінчеряк (викладач відділу образотворчого мистецтва Жовківської школи мистецтв) та Марини  Шульги (керівник гуртка «Дивосвіт» Жовківського центру творчості), в тому числі редактор газети Євген Вегера та директор ЦТ Ірина Чурій, після суттєвих дискусій, визначило переможців у трьох вікових категоріях.

Отож, у першій віковій категорії І місце здобула Юстина Янкович, вихованка Жовківського центру творчості; ІІ – Юлія Полуситок, учениця Жовківської ЗОШ № 2; ІІІ – Ірина Федак, вихованка Жовківського центру творчості. Відзначили – Марію Скоропад (учениця Жовківської ЗОШ № 2), Орисю Боднар (учениця Жовківської ЗОШ № 2), Анастасію Марко (вихованка Жовківського центру творчості).

У другій віковій категорії І місце виборола Зоряна Шумило, учениця Кам’яногірської ЗОШ; ІІ – Максим Струк, учень Сопошинської ЗОШ; ІІІ – Іванна Сідельник, учениця Волицької ЗОШ. Відзначили – Вікторію Клин (вихованку Жовківського центру творчості).

У третій віковій категорії І місце дісталося Соломії  Корицькій (учениця Волицької ЗОШ); ІІІ – Віталію Федишину (учень Жовківської спецшколи-інтернат). А ще Ірина Чурій, яка опікується Благодійним фондом «За посмішку дитини», від фонду нагородила кубком  Іллю Макогона за найбільш змістовний малюнок.

Як відомо, кожен захід потребує коштів. Тому не обійшлося без добрих людей, приватних підприємців Жовківщини, за кошти яких були придбані різні малярські приладдя для нагородження юних художників. Організатори висловлюють щиру подяку Ігорю Іванюку (депутату Жовківської райради, ВО «Свобода»), Ростиславу Гапону (директору торгового центру «Росана»), Миколі Петкоглу (директору ТзОВ «Склад-магазин») за розуміння і надану спонсорську допомогу. А ще для усіх учасників та присутніх при нагородженні, яке проходило в залі Центру творчості, організатори подбали про пригощання солодощами, за яким була змога всім поспілкуватися та почути фахівців.

Оксана Кінчеряк: «Головне, шановні учасники, добре, що ви такі активні і так чисельно відгукнулися. Дякую всім організаторам. І передусім часопису «Відродження», завдяки якому цей конкурс пройшов на високому організаційному, професійному рівнях. Я надіюся, що ми і надалі співпрацюватимемо успішно. Ще раз усім дякую».

Софія Каськун: «Хочу сказати, що я з величезним задоволенням  взялась оцінювати цей конкурс. І була вражена, наскільки по-різному ви дивитесь на цю тему.  Хочу вам побажати, діточки, більше творчості, частіше відривайтеся від трафаретів, робіть своє, не оглядайтеся. Будьте сміливіші, бо сміливим належить світ. Бажаю вам успіхів».

Зоряна ГУМНИЦЬКА,

Євген ВЕГЕРА.