Головна Герої На Львівщині відкрили банер Небесній Сотні

На Львівщині відкрили банер Небесній Сотні

311
0

Минулого понеділка у Раві-Руській відкрили і освятили банер пам'яті Героїв Небесної Сотні. Його розміри — 2,5х3 метри, розташування — на території Рава-Руської школи-інтернату, між першим та другим навчальними корпусами. На банері під написом "Пам'ятаємо…" розміщено фотографії та короткі відомості загиблих на Майдані, які розділені на дві колонки. Між ними — вірш "Мамо, не плач…".

Також до банера прикріплено менший банер із фотографіями загиблих в АТО равчан Володимира Збишка та Віталія Кравченка, а також випускників рава-руських шкіл – Миколи Федуса, Василя Богуша, Тараса Карпи. Перед банером, на постаменті, встановлено статую ангела. Останню встановили за допомогою батьків та дітей 2-А та 3 класу, які зібрали кошти і придбали скульптуру.
Ініціатором встановлення банера є депутат Рава-Руської місь-кої ради Ірина Була. У цьому її підтримали колеги-депутати Раїса Тітова, Галина Зирянова, Леся Булат, Ігор Зінько, Світлана Кохан, а також Тарас Діденко та Олена Березанцева.

Роботи з проектування, виготовлення і встановлення тривали близько місяця. Відкриття і освята банера відбулася у першу річницю загибелі в зоні АТО равчанина Віталія Кравченка. Саме 31 жовтня 2015 року в Авдіївці Донецької області капітан, заступник командира 2 батальйону 53 механізованої бригади Віталій Кравченко загинув, підірвавшись на розтяжці. Банер освятили священики місцевих церков різних конфесій — о. Роман Улицький, о. Михайло Гнідець, о. Юрій Магалюс та о. Ян Весельський.
Директор школи-інтернату Андрій Солтис, який зазначив важливість Героїв Небесної Сотні в історії України, підкреслив їхній внесок у боротьбу за свободу та демократію в Україні.

Біля банера також відбувся виступ пам'яті за участі учнів та вихованців Рава-Руської школи-інтернату. Свої вірші зачитали члени філії громадської організації "Союз українок" у Раві-Руській Стефанія Кулієвич та Марія Пархоменко.

Андрій БУЧКО.