Головна Герої Пам’ятаймо про своїх героїв

Пам’ятаймо про своїх героїв

325
0

14 жовтня ми відсвяткували свято Покрови Пресвятої Бого-родиці. Ця дата – це День воїнів УПА та українського козацтва. Президент П. Порошенко започаткував 14.10. ще одне свято – День захисника України. Із цієї нагоди 23 жовтня новосквярявці зібралися біля пам’ятного знаку «Борцям за волю України», де о. Іван Кобрин відслужив Молебень. Опісля всі направились до Народного дому, де відбувся урочистий концерт.

Бурхливими оплесками зал привітав учасників АТО, які щасливо повернулися додому. Це Володимир Крупник, Михайло Вельган, Іван Грень, Степан Подольчак, Роман Зданюкевич, Михайло Кузьмин (був у полоні в терористів), Володимир Олійник,  Михайло Кунтий, Ігор Ной, Михайло Ной, Любомир Біловус, Мар’ян Кудь, Роман Скоропад. Вони були на передових рубежах: під Зайцевим, Пісками, біля Савур-могили, під Лисичанськом, Волновахою.

За проявлену відвагу, мужність у боротьбі за Незалежну Україну під час проведення антитерористичної операції і з нагоди Дня захисника України голова Жовківської РДА Надія Щур, заступник Юрій Дубневич та війт села Степан Струс нагородили бійців грамотами, а квартет у складі Івана Шумила, Ігоря Цибульського, Романа Кутня і Тараса  Гарасима виконав для них віночок козацьких пісень.

Хвилиною мовчання зал вшанував воїнів УПА, які боролися за малу батьківщину – Нову Скваряву — за ту місцину, де народилися , виросли і полягли за нас… Над залом тихо залунала пісня «Журавка» у виконанні Ольги Звір, Стефанії Іванюк, патріотичні почуття у своїх віршах висловили Ольга Звір та Анна Бей. Ведуча Ольга Буца продовжила: «Україна сьогодні – незламна держава і Українські Збройні Сили покликані охороняти кордони країни, спокій свого народу. Служать  в Українській Армії хлопці із Н. Скваряви — В’ятрович Богдан, Рак Володимир». Для них, їхніх родин звучить пісня «Зажурились галичанки» у виконанні вокально-інструментального ансамблю під керівництвом Ігоря Цибульського, а Аня Бей для них заспівала пісні «Про Україну», «Молитва».

— Достойними нащадками української армії є сьогоднішня шкільна молодь, — говорить ведучий І. Шумило.
Уважно слухали присутні у залі виступ учасника АТО М. Вельгана, який привітав  присутніх зі святом, подякував усім за підтримку воїнів.
Роман Зданюкевич упродовж тривалого часу перебував у зоні бойових дій, тож мав що розповісти присутнім про спосіб життя бійців.

Голова сільської ради Степан Струс щиро подякував учасникам художньої самодіяльності за змістовну святкову програму, ще раз усіх привітав зі святом. А також відзначив теплим словом і вокальний   квартет під керівництвом І. Цибульського. Пам’ятаймо про своїх героїв!

Ольга БУЦА.