Головна Свято Служимо інтересам жовківчанської громади

Служимо інтересам жовківчанської громади

473
0

Соціальний захист громадян завше був і залишається актуальним та необхідним важелем впливу на усі злободенні, життєво важливі процеси. Працевлаштування, надання адресних допомог та пільг, а також нарахування субсидій — стали вагомими та необхідними чи не для кожного. Особливо відчувають вагомість соціального забезпечення найвразливіші верстви населення.
У нас у гостях – керівник управ-ління соцзахисту населення Жовківської РДА Ігор Гуменюк. Ми попросили розповісти про діяльність служби, яку очолює.

Упродовж року через УСЗН Жовківської РДА здійснюється фінансування наступних програм, а саме:
—  адресна допомога окремим категоріям населення (618,72 тис.грн.);
— одноразова матеріальна допомога малозабезпеченим громадянам, згідно з розпорядженням голови Жовківської РДА (200,00 тис.грн.);
— одноразова матеріальна допомога малозабезпеченим громадянам, згідно з розпорядженням голови Жовківської районної ради (200,00 тис.грн);
— одноразова допомога особам, яким виповнилося 100 і більше років (9,1 тис.грн.);
— забезпечення інвалідів та дітей інвалідів, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи путівками на санаторно-курортне лікування (20,0 тис.грн.);
— забезпечення ветеранів війни путівками на санаторно-курортне лікування (100,0 тис.грн.);
— виплата одноразової допомоги потерпілим від аварії на ЧАЕС (50,0 тис.грн.);
— підтримка членів сімей загиблих пожежних рятувальників (75,0 тис.грн.);
— соціальні програми і заходи державних органів у справах молоді («Канцелярське приладдя» 128,6 тис.грн);
— пільги на оплату ЖКП «Небесна Сотня» (1,0 тис. грн).

Враховуючи проведення антитерористичної операції на сході країни, однією із найважливіших ділянок роботи в УСЗН Жовківської РДА є робота з демобілізованими учасниками АТО та членами сімей загиблих учасників АТО.
Станом на 01.11.2016 у Жовківському районі є 543 демобілізованих учасників АТО. На виконання розпоряджень голови Львівської обласної державної адміністрації № 92/0/5-16 та №93/0/5-16 від 23 лютого 2016 р. та реалізацію Комплексної програми соціальної підтримки у Львівській області  учас-ників АТО та їхніх родин, а також Героїв Небесної Сотні на 2016-2019 роки УСЗН Жовківської РДА забезпечено прийом документів для одержання одноразових допомог.
Усім демобілізованим воїнам, які захищали суверенітет та територіальну цілісність України, і повернулися із зони АТО виплачено матеріальну допомогу в розмірі 3 тис. гривень.

Також, упродовж періоду з 01.01. до 01.11.2016, згідно з розпорядженнями голови Львівської обласної держадміністрації, Львівської обласної ради, Жовківської райдержадміністрації та Жовківської районної ради 378 учасникам антитерористичної операції та їх родинам надано одноразові матеріальні допомоги на загальну суму 155,8 тис. грн., в т.ч. із:
— Львівської обласної ради – 17,2 тис. грн.;
— Львівської ОДА – 27,0 тис. грн.;
— Жовківської районної ради – 53,7 тис. грн.;
— Жовківської РДА – 57,9 тис. гривень.

На виконання Указу Президента України від 18.03.2015р. № 150/2015 «Про додаткові заходи що-до соціального захисту учасників антитерористичної операції» та розпорядження Кабінету Міністрів України від 31.03.2015 р.  № 359-р «Про затвердження плану заходів щодо медичної, психологічної, професійної реабілітації та соціальної адаптації учасників антитерористичної операції» УСЗН Жовківської РДА впродовж періоду від 01.01.2016 до 01.10.2016 направлено на професійнотрудову реабілітацію (курси водіїв в автошколу) 21 учасник бойових дій АТО.
Станом на 01.11.2016 року 90 учасників бойових дій АТО пройшли психологічну реабілітацію в санаторіях «Орізонт», «Золота Нива» та Хирів-Рент-Інвест.

Із метою надання демобілізованим учасникам АТО матеріальної допомоги УСЗН Жовківської РДА в районній газеті “Відродження” та на сайті райдержадміністрації розміщено інформацію “Про затвердження порядку виплати одноразової адресної грошової допомоги демобілізованим воїнам, які повертаються із зони АТО і звільненим особам, безпосереднім учасникам АТО, які захищали суверенітет та територіальну цілісність України”.

Станом на 1.11.2016 року в УСЗН Жовківської РДА на обліку перебуває  11633 одержувачів державних соціальних допомог та компенсацій, яким проведено нарахування та виплату соціальних допомог та компенсацій на загальну  суму 144 943,44 тис. грн.
У 2016 році відбулося 9 засідань комісії Жовківської РДА з питань виняткового надання субсидій та пільг на житлово-комунальні послуги, придбання твердого палива і скрапленого газу для побутових потреб, призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, на яких розглянуто 2250 заяв громадян та прийнято відповідні рішення.

Важливою ділянкою роботи УСЗН Жовківської РДА є надання субсидій жителям району. З початку року УСЗН Жовківської РДА нараховано 13509  субсидій на ЖКП та 1986 субсидій на тверде паливо, що становить 42,6 % від загальної кількості домогосподарств – 36 400. Так, з метою охоплення мак-симальної кількості сімей житловими субсидіями, УСЗН Жовківської РДА в районній газеті «Відродження», на сайті Жовківської РДА, стендах УСЗН Жовківської РДА міських та сільських радах Жовківського району розміщено інформацію щодо порядку надання житлових субсидій.

В усі міські та сільські ради Жовківського району роздано інформаційні буклети щодо порядку надання житлових субсидій, а також функціонує гаряча лінія  (тел. 22-173). Інформацію про створення та функціонування сайту Teplo.go.ua, на якому розміщено порядок призначення субсидії, її розрахунок, заповнення заяви та декларації на отримання субсидії, оприлюднено на сайті Жовківської РДА.

Колектив працівників управління соціального захисту населення Жовківської РДА працює відповідно до вимог чинного законодавства та виконує завдання, які перед ним ставляться. Його високий професійний потенціал і надалі слугуватиме інтересам жовківчанської громади.