Головна Герої На Жовківщині склали подяку герою

На Жовківщині склали подяку герою

291
0

25 років Українській державі, але це лише мить, чверть століття нашого минулого. Життя поставило перед нами випробування: події, які відбуваються впродовж двох років, примусили кожного українця відчути свою причетність до своєї країни, а також зрозуміти, що ми – господарі на власній землі. Та не всім це до душі. Сепаратисти зазіхають на територіальну цілісність нашої держави. На Сході точаться криваві бої. Там вирішується доля і майбутнє України. Але ми знаємо, що ми – єдині, що перемога буде за нами. Єдина Україна, іншого шляху у нас немає.

Саме за це зараз в АТО воюють наші герої. На полі битви – захисники, воїни. Вони мужні, сміливі, хоробрі. Не шкодуючи власного життя, захищають неньку-Україну.

Напередодні Дня захисника України та великого релігійного свята Покрови Пресвятої Богородиці любельчани зібралися, щоб вшанувати пам’ять випускника Любельської ЗОШ, загиблого біля нещасного міста – Щастя — Віктора Чернюха.    
Життєрадісний, добрий, мужній, завжди усміхнений… Він був майже ровесником нашої незалежності, коли обірвалося його, таке ще молоде, життя… Хто, як не ми! Ці слова Віктор повторював не раз, їх повторюють захисники нашої Батьківщини перед жорстокими боями на сході України, кладучи на вівтар свободи своє життя. Не одна родина втратила батька, сина, брата…

На урочистому мітингу-реквієм, який проходив у рідних стінах школи, де навчався Віктор, з уст директора Галини Тижник, класного керівника Марії Дацик, керівника Народного дому Ольги Клуб, голови Жовківської РДА Надії Щур, учнів, сестри Віктора – Оксани, матері – Тетяни Миколаївни лунали теплі слова-спогади, пісенні композиції  про їхнього учня, земляка, друга, брата, воїна, сина…

За добрим християнським звичаєм священнослужителі о. Роман та о. Тарас освятили пам’ятну дошку та виголосили слова подяки рідним та близьким Віктора Чернюха.
Щодня у жорстокій боротьбі Україна втрачає своїх синів. Кожен із загиблих воїнів залишиться у нашій пам’яті. Допоки ми живі – житиме пам’ять про наших героїв. Віктор Чернюх із меморіальної дошки щодня зустрічатиме і проводжатиме поглядом учнів, нагадуватиме кожному з них, що він поклав життя, аби вони жили в мирній квітучій Україні.

Зоряна ГУМНИЦЬКА.