Головна Свято Свято справжньої мужності у м.Жовква

Свято справжньої мужності у м.Жовква

435
0

У день Покрови Пресвятої Богородиці на площі Вічевій у м. Жовкві відбулася урочиста академія, присвячена Дню захисника України та 74-й річниці створення Української Повстанської Армії. Для нас це свято не тільки народне і релігійне, а й національне, адже воно єднає країну, закликає усіх до згуртованості перед сучасними викликами та загрозами.

Ще колись козаки зі зброєю в руках, боронячи свою Батьківщину, були переконані, що Свята Покрова охороняє їх, а Матір Божа – є їхньою заступницею. Тож за участі керівництва району, зокрема голови Жовківської районної ради Романа Горбаня та працівників апарату райради, голови ЖРДА Надії Щур та її заступників й міського голови Петра Вихопня, і, звичайно громадськості, розпочали молитву, звертаючись до Всевишнього та Богородиці, за Україну, за її борців, за мир та спокій у країні. Окрім того, вшанували хвилиною мовчання загиблих, тих, хто не пожалів свого життя заради неньки-України.

Своє слово скорботи, жалю, ба й навіть гордості за військових висловили у своїх привітальних виступах голови райради та райдержадміністрації. Вони наголосили, що борці за незалежність нашої держави  зміцнюють авторитет Української армії в очах народу та світової спільноти.

Почесним гостем свята був станичний районного Братства УПА Григорій Хавунка, якого, до речі,  відзначили подякою.
Урочиста акаде-мія гармонійно перепліталася із патріо-тичним концертом. Свої почуття у піснях висловили чоловічий вокальний ансамбль «Срібні дзвони» с. Сопошина (кер. М. Качмар) та народна чоловіча хорова капела «Діброва» (кер. Р. Слука). Душевно заспівав вокальний ансамбль Народного дому с. Добросина.
Опісля зі щемом у душі всі урочистою ходою попрямували на міське кладовище, аби ще раз помолитися й покласти квіти до могил вояків УПА. Пам’ятаймо усіх! Пишаймося їхньою славою та доблестю!

Зоряна МИКИТЮК.